Košarka: Izenačena tekma med Beltinci in Ljutomerom 2 pripadla domačinom

Odigrane so bile tekme 5. kroga Radenska Naturelle.

KK GMT Beltinci : PŠK Ljutomer 2

71 : 66 (22:12, 13:22, 14:16, 22:16)

KK GMT Beltinci: Kukel T. 18, Kukel M. 11, Zver 10, Bojnec 8, Ferčak 6, Cör 6, Vöröš 5, Farkaš 3, Ratnik 2, Fujs 2, Štihec 0

PŠK Ljutomer 2: Šiškin 23, Frangež 12, Kosi 11, Zemljič 10, Munda 10, Šumak 0

Tekma se je začela z delnim izidom 6:0 za Beltince potem pa so začeli zadevati tudi gostje iz Ljutomera, vendar so bili domačini bolj uspešni in tako se je prva četrtina končala z izidom 22:12. V drugi četrtini so se gostje pobrali in v prvi polovici druge četrtine ob nezbrani domači obrambi in slabši igri v napadu naredili delni izid 12:2. V drugi polovici druge četrtine so domači priključi s trojko Farkaša in štirimi zaporednimi zadetimi prostimi meti Ferčaka. Rezultat ob polčasu je bil 35:34 za Beltince. V tretji četrtini je sledila zelo izenačena igra obeh ekip, vendar so bili gostujoči košarkarji malo boljši in tako se je tretja četrtina končala z izidom 49:50 v njihovo korist. V četrti četrtini je sledil ˝šov˝ gostujočega igralca Šiškina, ki je v zadnji četrtini dosegel 11 od svojih 23 doseženih točk, vendar je bilo to premalo, da bi premagali domačo ekipo in tako se je tekma končala z zmago domače ekipe z izidom 71:66.

KK Lindau : PŠK Ljutomer 3

79 : 36 (21:9, 15:0, 26:10, 17:17)

KK Lindau: Balažic 24, Novak 14, Horvatič S. 10, Magdalenič 8, Horvatič G. 6, Žalik 6, Balaž 3, Zrna 2, Svetko 2, Dominko 2, Trstenjek 2

PŠK Ljutomer 3: Govedič 15, Filipič 6, Bogša 6, Kupčič 4, Karba3, Grašič 2

Domačini so tekmo začeli nekoliko nerazigrani. Napadi jim niso nikakor stekli, izgubili so kar nekaj žog in zgrešili čiste zicerje, ob tem pa se je lažje poškodoval tudi njihov najboljši igralec R. Dominko. Z dobro obrambo so vseeno naredili razliko, tako, da so lahko drugo četrtino odigrali bolj zbrano, agresivno v obrambi, tako, da gostje v drugi četrtini niso dosegli nobenega koša. Visoki ritem igre so zadržali z nenehnimi menjavami igralcev, tako da so tretjo četrtino tudi odločili v svojo korist. V zadnji četrtini so domačini nekoliko popustili, gostom pa so uspevali meti za tri točke, tako da so bili zadnjo četrtino enakovreden tekmec.

KD Ljutomer : KK Picerija Nona Lenart

74 : 67 (11:13, 18:14, 21:12, 24:28)

KD Ljutomer: Nemec 24, Jakelj M. 15, Jakelj J. 15, Miholič 10, Horvat 6, Dominko 3, Jakelj P. 1
KK Picerija Nona Lenart: Šijanec 24, Keršič 13, Kneževič 11, Holc 8, Topolnik 4, Bauman 4, Puntnar 2, Koletnik 1, Dokl 0, Vučkovič 0

Tekma se je na obeh straneh  začela nekoliko nervozno, obe ekipi sta opravljali dobro delo v obrambi ter posledično grešili veliko metov. Uvodno četrtino so dobili gostje z rezultatom 13:11. Druga četrtina je potekala v podobnem slogu kot prva, vendar so bili domačini nekoliko uspešnejši in tako na odmor odšli s prednostjo enega koša. Po odmoru, so domačini strnili svoje vrste in z uspešnimi akcijami naredili razliko enajstih točk. Vendar se gostje niso predali in so domačim nenehno »dihali za ovratnik«. Tako je zadnja četrtina potekala bolj nervozno kot so se domačini nadejali v tretji četrtini. S pravim pristopom gostujoče ekipe, ki so že zaostajali za 14 točk so se domačinom dve minuti pred koncem približali samo še na 5 točk zaostanka (70:65). Vendar so domačini ohranili mirne živce pri izvajanju prostih metov in tako mirno tekmo pripeljali do konca. Tako so se na koncu igralci KD Ljutomer veselili sploh prve zmage v sezoni.

KK Radenci : KK Palima - Alfa Sladki Vrh