Odigrane so bile tekme 9. kroga Radenska Naturelle Pomurska košarkarska liga.

KK Picerija Nona Lenart : KK Paloma - Alfa Sladki Vrh
62 : 112 (16:26, 15:28, 17:19, 14:39)
KK Picerija Nona Lenart: Holc 19, Keršič 14, Dokl 13, Kneževič 6, Topolnik 6, Koletnik 4, Vučkovič 0, Bauman 0
KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Stampfer 32, Cehnar L. 25, Kikl 11, Cehnar G. 10, Mesarič 10, Breg 7, Nerat 6, Arzenšek 4, Vernik 4, Pahljina 2, Mezgec 1
Odigrana je bila zadnja tekma pred premorom. Na tekmo je prišlo 11 »Sladkih«, proti 7 »Picopekom« iz Lenarta. Sodil je dvojec Chowdhury-Mlinarič, ki je v prejšnjem kolu izključil Tomaža Dundeka, tako da so bila navodila obeh trenerjev enaka - paziti na jezik, oz. ga držati za zobmi.

Odigrana je bila zadnja tekma pred premorom. Na tekmo je prišlo 11 »Sladkih«, proti 7 »Picopekom« iz Lenarta. Sodil je dvojec Chowdhury-Mlinarič, ki je v prejšnjem kolu izključil Tomaža Dundeka, tako da so bila navodila obeh trenerjev enaka - paziti na jezik, oz. ga držati za zobmi.Tekmo so bolje začeli gostje, ki so z visokim tempom že v začetku skušali pokazati, da so prišli »pojesti vse pice«. Ker je bilo igralcev KK Paloma 11, so se zato lažje menjavali in tako skušali tempo obdržati skozi celotno srečanje. Hitre menjave in večje število tekmovalcev je izdatno pripomoglo do izrazite nadvlade na parketu, le v ¾ so igralci Palome malce popustili, tako da je bil rezultat četrtine »le« 17:19. V zadnjo četrtino so gostje vstopili silovito in s hitrimi protinapadi polnili koš domačinov, ki zaradi kratke klopi niso mogli parirati »Sladkogorski vročici«. Sodnika sta svoje delo opravila dobro, enako kot zapisnikarska miza. Celotna tekma je potekala v »športnem« duhu, druženje pa se je zavleklo pozno v noč.

KK Lindau : KK Radenci

103 : 77 (29:11, 27:16, 33:20, 14:30)

KK Lindau: Balažic 32, Dominko 25, Horvatič G. 14, Zrna 10, Novak 9, Hozjan 7, Trstenjak 3, Balaž 2, Svetko 1

KK Radenci: Gomboc 24, Rajnar 18, Niderl 17, Jurjovič 7, Koren 7, Kuhar 4

Gostje so prišli v Lendavo le s 6 igralci, kar je za domačine pomenilo, da morajo s hitro igro nasprotnika utruditi in takoj na začetku pokazati, prevlado na domačem parketu. Po pričakovanju so Radenčani tekmo pričeli s consko obrambo in na ta način želeli presenetiti in hkrati zgostiti obrambo na visokih igralcih Lindaua. V prvi četrtini jim to ni uspelo, saj so igrali zelo nepovezano in razglašeno, domačini pa so to s pridom izkoriščali z protinapadi in trojkami, ter si tako priigrali solidno prednost za mirnejše nadaljevanje.V drugi četrtini se je igra domačinov dobro nadaljevala, saj so z meti za tri točke in dobro igro pod košem, prednost do polčasa uspeli povišati za 29 točk. Gostje so z menjavo obrambe skušali razbiti ritem domačinov, kar pa jim ni uspelo. V drugi polčas so igralci KK Lindau vstopili z nalogo, da priigrano prednost samo vzdržujejo, kar jim je z relativno visokim ritmom igre tudi uspelo. Kljub dogovoru da ne bo popuščanja, je motiv igralcev KK Lindau, zaradi velike razlike proti koncu nekoliko popustil in tako so gostje ob koncu tekme z nekaj zaporednimi koši in »trojko«, poraz nekoliko ublažili. »MVP« igralec tekme pa je bil Dejan Balažic, ki je bil dober v obrambi in odličen v napadu.

PŠK Ljutomer 3 : KK GMT Beltinci

50 : 84 (17:18, 11:22, 9:23, 13:21)
PŠK Ljutomer 3: Govedič 11, Copot A. 11, Filipič 9, Kupčič 6, Glavnik 5, Robnik 3, Pavličič 2, Grašič 2, Copot J. 1, Bogša 0
KK GMT Beltinci: Kukel T. 34, Zver 15, Kukel M. 10, Ferčak 8, Farkaš 7, Bojnec 6, Fujs 4, Ratnik 0
V soboto, 19.1.2013 so se v športni dvorani ŠIC, igralci tretje ekipe Ljutomera zoperstavili lanskoletnim zmagovalcem lige, KK GMT Beltinci. Na tekmo igralci Ljutomera niso prišli s previsokimi pričakovanji, saj so vedeli da so nasprotniki dobro pripravljeni. Prvo četrtino so domačini začeli odločno in z dobro obrambo prišli do tesnega rezultata, ki je na koncu četrtine znašal 17:18 v korist gostov. V nadaljevanju pa so gostje pokazali, zakaj so si lansko leto prislužili naslov prvaka in so si z dobro organiziranimi napadi in čvrsto igro v obrambi priborili nekaj prednosti, tako, da je rezultat po polovici srečanja znašal 28:40 v njihovo korist. Med prekinitvijo so se poskušali domačini zbrati in se v začetku druge polovice tekme nadejali presenečenja, vendar nasprotnik tega ni dovolil in posledično je bil delni rezultat tretje četrtine 9:23 v korist Beltincev. V zadnjo četrtino so domačini stopili z igro »na vse ali nič«, saj niso imeli kaj izgubiti, ampak na žalost jih je to stalo 2 poškodb ključnih igralcev. Andrej Copot jo je odnesel z počenim palcem desne roke, Jani Kupčič pa z natolčenim kolenom. Tekmo so vendarle pripeljali do konca in jo zaključili z rezultatom 50:84. Domačini seveda z rezultatom niso bili zadovoljni, tako da se veselijo ponovnega srečanja za »revanšo«.
KD Ljutomer : KD Sobota

45 : 61 (19:14, 10:14, 8:16, 8:17)
KD Ljutomer: Nemec 12, Jakelj J. 9, Horvat 7, Vozlič 7, Jakelj P. 4, Miholič 4, Mele 2, Rošker 0
KD Sobota: Bilič 20, Šiftar 12, Ficko 12, Lukač 7, Hari 6, Melin 2, Brinar 2, Titan 0, Žigo 0
V soboto zvečer sta se v dvorani ŠIC Ljutomer pomerila finalista lige PKL v letu 2011 – KD Ljutomer in KD Sobota. Že na prvi pogled sta sestavi obeh ekip v letu 2013 kadrovsko precej oslabljeni, kar se je poznalo tudi v sami kvaliteti igre. Četudi je na začetku kazalo, da bodo domačini morda prevladali nad tekmo, se je z vsako naslednjo četrtino pokazalo dejstvo, da kadrovsko prenovljena ekipa KD Ljutomer ni zdržala tempa in je zato tudi na koncu klonila. Kljub določenim svetlim točkam na eni in drugi strani je potrebno priznati, da je sobotna predstava kakovostno precej daleč od tiste v letu 2011.
A slednje je le potek razvoja dogodkov v obeh ekipah. Tako domačini, kot tudi gostje si zaslužijo pohvalo, da kljub vsem kadrovskim cunamijev vztrajajo pri ljubezni do športa in se iz tekme v tekmo trudijo prikazati čim boljšo predstavo. Če ne druga je letošnja sezona predstavila nove ter tudi stare talente, ki svojo minutažo dodobra izkoriščajo in s tem pozivajo vse ostale, da še niso za staro šaro. Kaj hitro se lahko pokaže, da KD Ljutomer ob popolni postavi in boljši organizaciji igre pokaže svoj pravi obraz.