Pred pomurskimi košarkarji samo še zaključni turnir

Odigrane tekme 18. kroga Radenska Naturelle PKL (12.-14.4.2013)

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh : KK Picerija Nona Lenart
110 : 61 (31:11, 27: 24, 24:14, 28:12)

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh: Cehnar L. 25, Stampfer 22, Mesarič 17, Pok 11, Ploj 8, Cehnar G. 6, Pahljjina 6, Pantelič 5, Nerat 4, Kikl 4, Breg 2, Arzenšekj 0
KK Picerija Nona Lenart: Dokl 14, Kneževič 12, Topolnik 10, Bauman 8, Keršič 5, Koletnik 4, Zlodej 4, Turk 3, Vučkovič 1

V soboto je bila odigrana njihova zadnja tekma v rednem delu lige s sosedi iz Lenarta - Picopeki, kar je določil žreb na začetku sezone. V KK Picerija Nona Lenart je pred začetkom sezone prestopil nekoč njihov ostrostrelec Kneževič.
V prvo četrtino so vstopili silovito in že po 5. minutah tekme vodili za 20 točk. Rutinirano so prednost obdržali do konca polčasa. V prvem polčasu se ni zgodilo nič kaj pretresljivega, pri Lenartčanih pa je svojih 5 minut slave doživel prav zgoraj omenjeni Kneževič, ki je zadel 3 trojke zapored.
Drugi polčas so odigrali bolj prijateljsko, saj niso hoteli tvegati, da se še kdo od njihovih poškoduje pred Finalnim turnirjem. V drugem polčasu je malo na plin stopil samo Kikl, ki je v svojem načinu zaključil protinapad - z zabijanjem! Ta tekma še sicer traja in verjetno ne bo nikoli končana.
Redni del sezone je za nami, zdaj pa gredo v Lendavo na FF. Prvo tekmo bodo odigrali z svojimi velikimi prijatelji iz M. Sobote, ki so jih sicer že letos 2x premagali.

KK GMT Beltinci : PŠK Ljutomer 3
81 : 51 (19:11, 23:20, 16:12, 23:8)

KK GMT Beltinci: Ferčak 19, Štihec 14, Fujs 11, Vöroš 11, Bojnec 10, Ratnik 6, Tinev 6, Cör 4
PŠK Ljutomer 3: Copot 12, Robnik 11, Filipič 9, Smith 9, Leben 4, Kupčič 2, Copot 2, Bogša 2

Košarkarji iz Beltincev so svojo zadnjo domačo tekmo odigrali v soboto proti najmlajši ekipi Ljutomera. Eden izmed prvih letošnjih toplih dni je nakazoval okrnjene postave pri obeh ekipah, saj so igralci prihajali še neposredno pred začetkom tekme ali pa kar med tekmo. Pri domači ekipi sta manjkala brata Kukel in Zver. Ekipa iz Beltincev je imela samo en cilj, to je zmaga, saj so se na podobnih tekmah v preteklosti že opekli (Sveta Ana). Domačini so prišli v vodstvo na začetku tekme in ga v bistvu držali do konca. Razlika se je gibala v razponu od 5 točk, pa potem v naslednjih minutah narasla na 15 do 20 točk, nato pa zopet ob raztresenosti in napakah domačih igralcev ter borbenosti in individualnih akcijah gostujočih igralcev padala nazaj. Po treh četrtinah je bil tako rezultat 58:43 za domače, ki pa so v zadnji četrtini vseeno stopili na plin, zmanjšali število napak ter pritisnili v obrambi. Tekma se je tako končala z rezultatom 81:51. Čestitke gostom za dobro in borbeno igro, niso se predajali celo tekmo. Domačine sedaj čaka 1 teden počitka, nato pa gredo na Finalni turnir, ki bo letos v Lendavi.

KD Sobota : KD Ljutomer
78 : 67 (23:13, 21:18, 22:9, 12:27)

KD Sobota: Šiftar 32, Žigo 21, Kuzmič 9, Hari 6, Lukač 4, Titan 4, Melin 2, Miklavec 0
KD Ljutomer: Črnjavič 16, Horvat 15, Nemec 11, Miholič 11, Mele 9, Jakelj J. 4, Jakelj P. 1

Žreb pred sezono, jim je v zadnjem krogu rednega dela namenil nasprotnike iz finala 2011. Takrat sta bili obe ekipi v ligi dominantni, finale je bil temu primeren in tesen.

Dogovor Sobočancev je bil, da odigrajo izvrstno, brez kakršnegakoli podcenjevanja nasprotnika. V tekmo so šli zmanjšano postavo, saj so zaradi manjka igralcev (soboška klop se je polniti začela tik pred oz. med tekmo) bili primorani začeti tekmo s 4 visokimi igralci. Gostje so šli v tekmo z željo po zmagi in po 5-ih minutah vodili z 8-3. Domačini so bili primorani vzeti time-out, v katerem smo malce premešali postavo. Igra jim je končno stekla v 8. minuti, ko so tudi prvič povedli z rezultatom 12-11. Po tem vodstvu gostje več niso prišli v rezultatsko prednost, vendar so igrali zavzeto in borbeno, tako da so bili domačini primorani igrati povsem resno, brez popuščanja. Rezultat prve četrtine 23-13!
Druga četrtina se je začela v skladu z koncem prve četrtine. Domačini so počasi ampak vztrajno višali vodstvo, gostje pa so kljub temu še vedno igrali maksimalno angažirano in ob koncu s serijo 0-9 prišli na -13. Polčas se je končal z rezultatom 44-31! Rezultat po tretji četrtini pa je bil 66-40.
Zadnja četrtina je bila več ali manj formalnost. Gostje so pritiskali in zadeli nekaj neverjetnih metov (6 trojk v zadnji četrtini), domačini pa so z "ležerno" igro omogočali gostom, da so se pridno približevali. Vseeno zmaga ni bila ogrožena saj je bila zaloga točk dovolj velika. Konec tekme 78-67.

Redni del sezone je zaključen. Sobočance čaka še najpomembnejši del sezone PKL 2012/2013 v tekmovalnem smislu. Cilj, ki so si ga postavili pred začetkom sezone je končno potrjen in dosežen v zadnjem krogu rednega dela. Njihov prvi nasprotnik bodo prvouvrščeni po rednem delu KK Paloma Alfa Sladki Vrh.

KK Radenci : KK Lindau
54 : 92 (12:25, 14:22, 16:23, 12:22)

KK Radenci: Gomboc 30, Koren 8, Slavič 6, Belak 6, Jurjovič 2, Leben 2
KK Lindau: Hozjan 19, Balažic 17, Trstenjak 15, Novak 13, Žalig 11, Balaž 8, Pamič 5, Magdalenič 4

V soboto, 13.4.2013, je bila odigrana zadnja tekma letošnje lige PKL in sicer z drugouvrščenimi KK Lindau iz Lendave.  Domačini so nastopili v zelo okrnjeni postavi, saj so manjkali trije igralci iz standardne prve postave.
Začetek tekme je bil izenačen, a kmalu več niso zmogli parirati gostom, ki so njihove napake pri podajah reševali s kontrami, pod košem pa je kraljeval Balažic. Pogled po četrtinah je pokazal na zelo konstantno igro obeh ekip, saj so četrtine bile skoraj identične.

Pari in spored Finalnega turnirja Radenska Naturelle PKL 2012/13 (sobota, 27.4.2013, DSŠ Lendava):

KK Paloma - Alfa Sladki Vrh : KK GMT Beltinci