Marko Lapoši s hat-trickom popeljal Rakičan do zmage nad Beltinci

Rakičan, 16.6.2013

Včerajšnji derbi med Rakičanom in Beltinci je postregel z napetim dogajanjem vse do konca tekme.

Tekma se je začela dokaj izenačeno, povedli pa so gostje v 6. minuti, ko je Kovač izvedel mojstrski prosti strel in zadel za 1:0. Lapoši je v 17. minuti dosegel izenačujoči gol, ob koncu prvega polčasa, v 45. minuti pa je povedel domačine v vodstvo z 2:1. Po polčasu se je srdit dvoboj nadaljeval in domačini so v 53. minuti z golom Škerlaka povedlia s 3:1.

A Beltinci se niso predali, še bolj so pritisnili in v 62. minuti prek Berdna znižali na 3:2. Tkalec je v 73. minuti zadel izenačujoč gol in Beltincem povrnil upanje za zmago, ki bi Beltince zavihtela na drugo mesto. A domačini se niso predali, Lapoši je ob koncu rednega dela tekme s svojim hat-trickom povedel domačine v vodstvo, ki ga domačini niso več spustili iz rok. Tako so Beltinci zdrsnili na četrto mesto lestvice, Rakičan pa je ostal na predzadnjem.

Rakičan : Agroservis Beltinci 4:3 (2:1)

Strelci: 1:0 Kovač (6), 1:1 Lapoši (17), 2:1 Lapoši (45), 3:1 Škerlak (53), 3:2 Berden (62), 3:3 Tkalec (73), 4:3 Lapoši (90)

Gledalcev: 140

Rakičan: Vuzem, Tkalec, Rajnar, Žekš, Godvajs (od 79. Vogrin), Lapoši, Botjak, Škerlak (od 88. Špoljarič), Kalamar, Bagari, Piberčnik.

Agroservis Beltinci: Vöröš, Šeruga (od 66. Krauthaker), Šiško, Slavič, Smodiš, Kerec, Tkalec, Pejnovič, Zelko (od 72. Breznik), Kovač (od 46. Smej), Berden.