Nogometašice Teleing Pomurja na derbiju odpravile Rudar Škale s 5:1

Beltinci, 15.9.2013

V Športnem parku Beltinci sta se na derbiju 4. kroga Slovenske ženske nogometne lige pomerili Teleing Pomurje in Rudar Škale, v zadnjem času najboljši slovenski ženski ekipi. Nogometašice Teleing Pomurja so pred slabimi 200 gledalci gostje odpravile s 5:1.

Teleing Pomurje: Puš, Prša, Zelko, Erman, Nikl, Rogan, Marič, Conjar, Tibaut, Vrabel in Eržen. Klop: Kosi, Jelen, Godina, Kolbl, Horvat in Črnko.

Rudar Škale: Horvat, Gomboc, Jevtić, Sevšek, Nagy, Bric, Ljubec, Murič, Marolt, Prašnikar in Malinić. Klop: Pijuković, Cafuta, Zagajšek in Hameršak.

Glavni sodnik: Lovro Mileta.

Strelke: Tibaut (24.min), Nikl (38. in 86. min (11-m)), Eržen (41.min), Conjar (70.min); Zelko (53. min (ag.))

ZAČETEK TEKME!

10.min: V prvih desetih minutah bolj ali manj otipavanje na obeh straneh in igra med obema kazenskima prostoroma, brez nevarnejših akcij.

11.min: Prva priložnost na tekmi za gostje. Po rahli zmedi v obrambi Teleing Pomurja je do strela prišla Malinićeva, a streljala preslabo in Puševa je strel brez težav obranila.

12.min: Lepa akcija Pomurk! Tibautova je prodrla po levi strani, podala pred gol, kjer je ustrelila Erženova, žoga je zadela eno izmed nogometašic Rudarja, ter zletela mimo desne vratnice.

14.min: Po podaji z desne strani je z glavo poizkušala Vrablova, a je bil njen strel prešibak.

22.min: Po napaki Niklove je Malinićeva sama stekla proti vratom, a je Niklova stekla za njo in ji tik pred kazenskim prostorom žogo izbila.

24.min: GOOOOL! 1:0 za Teleing Pomurje! V zmedi v Rudarjevem kazenskem prostoru se je najbolje znađla Tjaša Tibaut in načela gostujočo mrežo.

30.min: Še ena lepa akcija Teleing Pomurja. Tibautova je še enkrat prodrla po levi strani, podala pred vrata, kjer pa sta bile prekratki Vrablova in Erženova.

31.min: Vratnica Nine Marič! Maričeva je prišla do strela z roba kazenskega prostora, močno ustrelila, vratarka Rudarja pa je s pomočjo vratnice rešila svoja vrata.

22.min: Kakšna priložnost za Rudar! Nogometašice Rudarja so izvedle hiter protinapad, Muričeva je podala Malinićevi, ki se je znašla sama pred vrati, ustrelila, Puševa pa je z lepo obrambo žogo izbila v kot.

35.min: Sedaj še izjemno lepa obramba Horvatove! Po predložku z desne strani je do strela z glavo prišla Vrablova, merila tik ob vratnici, vratarka Rudarja pa se je izkazala z lepo obrambo.

38.min: GOOOL! 2:0 za Teleing Pomurje! Po podaji iz kota in izbiti žogi, so Pomurke spet hitro osvojile žogo in jo spravile do Andreje Nikl, Ki je z lepim strelom zadela daljši kot.

41.min: GOOOL! 3:0 za Teleing Pomurje! Po hitri akciji je do žoge prišla Kaja Eržen in zatresla gostujočo mrežo.

KONEC PRVEGA POLČASA! Nogometašice Teleing Pomurja so po dokaj enakovrednem začetku prevzele pobudo in zasluženo na odmor odhajajo s prednostnjo treh zadetkov.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Ekipi tekmo nadaljujeta v nespremenjenih zasedbah.

51.min: Prva nevarnejša akcija v drugem polčasom je pripadla gostjam. Malinićeva je prišla do strela, a še enkrat več merila preslabo za Puševo.

53.min: GOOOL! 3:1! Malinićeva je izvajala prosti strel, zatresla prečeko, nato je do strela prišla ena izmed nogometašic Rudarja, Jasmina Zelko pa je žogo potisnila v lastno mrežo.

58.min: Roganova je ustrelila z leve strani, a zgrešila vrata.

61.min: Strel Monike Conjar preko vrat. Menjava pri Rudarju: Malinićevo je zamenjala Pijukovićeva. Dvojna menjava pri Teleing Pomurju: v igro Špela Kolbl in Karmen Godina, iz igre Anja Prša in Kaja Eržen.

66.min: Rumeni karton je prejela Tina Marolt zaradi prekrška nad Tibautovo.

70.min: GOOOL! 4:1! Kakšen zadetek Monike Conjar! Conjareva je prejela žogo na sredini igrišča, potegnila in ustrelila iz okoli 20, 22 metrov ter zadela zgornji desni kot vrat Rudarja.

71.min: Sedaj lep strel Lare Prašnikar, ki je iz prostega strela ustrelila tik nad prečko.

73.min: Rumeni karton je prejela Nina Marič.

78.min: Menjava pri Rudarju, Bricovo je zamenjala Zagajškova.

79.min: Rumeni karton je prejela Jevtićeva.

84.min: Menjava pri Teleing Pomurju, Jasmino Zelko je zamenjala Melani Jelen.

85.min: Enajstmetrovka za Teleing Pomurje. Zala Gomboc je podrla Tanjo Vrabl in sodnik je pokazal na belo točko.

86.min: GOOOOL! 5:1 za Teleing Pomurje! Andreja Nikl je uspešno realizirala najstrožjo kazen! Ob tem je Moniko Conjar zamenjala Kaja Horvat.

88.min: Še zadnja menjava pri Teleing Pomurju, Petra Črnko je zamenjala Kristino Erman.

KONEC TEKME! Zmaga nogometašic Teleing Pomurja na derbiju proti Rudarju Škale s 5:1!