Nogometašice Teleing Pomurja kvalifikacije začele z zmago nad Ekonomistom

Lendava, 11.8.2015

Slovenske državne prvakinje, nogometašice Teleing Pomurje ob 20:00 v športnem parku v Lendavi začenjajo kvalifikacije za Žensko ligo prvakinj. Njihove prve nasprotnice so nogometašice Ekonomista iz Črne gore.

TELEING POMURJE - EKONOMIST 4:0

1:0 - Bradić (22.min), 2:0 - Bradić (37.min), 3:0 - Conjar (66.min), 4:0 - Podovac (89.min)

Teleing Pomurje: Gardijan, Rozmarič, Lefort, Prša, Nikl, Čonč, Kolbl, Rogan, Tibaut, Conjar in Bradić.

Ekonomist: Žižić, Vujičić, M. Micunović, Bjelica, Mrkić, Nedić, Vulić, Lazarević, Božić, Krivokapić in Bojat.

Glavna sodnica: Sofia Karagiorgi (CYP).

ZAČETEK TEKME!

1.min: Napad za Pomurje, Čončeva je prodrla po desni strani, gostje so naredile prekršek, ki gai zvaja Roganova. Le-ta je dobro podala pred vrata, kjer pa je Conjarova malenkost zamudila in priložnost je splavala po vodi.

3.min: Priložnost tudi za Ekonomist, prodrla je Lazarevićeva, Mrkićeva pa je preslabo ustrelila.

19.min: Prekrasna priložnost za Pomurje, Kolblova je prodrla po desni strani, podala pred vrata sami Čončevi, ki pa ni uspela dobro meriti. V nadaljevanju strel Conjarove preko vrat.

22.min: GOOOOL! 1:0 za Pomurje! Po podaji Kolblove z desne strani je zadela Bilijana Bradić.

26.min: Strel Roganove mimo vrat.

29.min: Lep solo prodor Bradićeve, ki je prišla v kazenski prostor, se osvobodila gostujoče igralke, a merila točno v vratarko.

34.min: Strel Conjarove mimo vrat.

37.min: GOOOOL! 2:0 za Pomurje! Po podaji Manje Rogan s prostega strela je še enkrat zadela Bilijana Bradić.

40.min: Vratnica Conjarove!

41.min: Prekršek Pršove za rumeni karton. Črnogorgke imajo prosti srel z leve strani. Pred vrata je podala Vulićeva, Mrkićeva pa je ustrelila mimo vrat.

KONEC PRVEGA POLČASA! Le-tega so nogometašice Pomurja dobile po dveh zadetkih Bradićeve.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Menjava pri Ekonomistu - Božićevo je zamenjala Ivaštaninova.

53.min: Predložek Pršove z desne strani, Tibautova z glavo mimo vrat.

58.min: Strel Bradićeve preko vrat.

64.min: Strel Conjarove od daleč direkt v vratarko.

65.min: Krasna priložnost za Pomurje! Tibautova je podala z leve strani, Kolblova pa z glavo ni uspela zadeti.

66.min: GOOOOL! 3:0 za Pomurje! Kolblova je lepo podala Conjarovi v kazenski prostor, ta pa je rutinirano poslala žogo v gol. Hkrati menjava - Manjo Rogan menja Danka Podovac.

75.min: Strel Čončeve preko vrat. Strel Kolblove mimo vrat.

76.min: Menjave pri Ekonomistu: Miljanić za Bjelico in Šaranović za Lazarević. Pri Pomurju Nina Marič namesto Monike Čonč.

81.min: Strel Conjarove z glavo preko vrat, po podaji Pršove. Hkrati menjava pri domačih, Anjo Prša je zamenjala Karmen Godina.

82.min: Vratnica po strelu Tibautove.

89.min: GOOOOL! 4:0! Lep zadetek Danke Podovac! Z desne strani ji je podala Kolblova, Podovacova pa z roba kazenskega prostora v zgornji kot.

KONEC TEKME! Zmaga nogometašic Pomurja na prvi kvalifikacijski tekmi. Naslednja tekma jih čaka v četrtek, prav tako ob 20:00 v Lendavi, proti Parnuju iz Estonije.