LOKALNO

22.08.2015 ob 13:10

Dušan Fister je z jekleno voljo in odlično pripravljenostjo osvojil tretje mesto svetovnega prvenstva v dvojnem ultra triatlona.

Z nepopisnim navdušenjem so ga navijači in podporna ekipa v zadnjem krogu pospremili do cilja.

Po včerajšnjem plavanju so se tekmovalci podali na ravninsko vožnjo s kolesom v skupni dolžini 360 km, nato pa še na tek po asfaltirani krožni progi v dolžini 84,4 km. Dušan Fister je cilj osvojil s skupnim časom 23:22:04.75.

Prvi je v cilj pritekel Nemec Richard Widmer s časom 21:06:37.50, drugi pa je bil Peter Brandenburger s časom 22:55:35.35.

Zmagovalci dvojnega ultra triatlona.

Nad Dušanom Fistrom je bdel trener Slavko Vukan.

Ostali tekmovalci se še borijo, cilj morajo osvojiti do 24. ure, ko se bo tekmovanje tudi uradno zaključilo. Slavnostna podelitev se bo v prireditvenem šotoru odvijala ob 22. uri, potem sledi zabava s skupino Halgato band in Mišom Kontrecem.