Rokoborski spektakel v Murski Soboti prinesel bron domačinu Kuharju

Murska Sobota, 20.2.2011

V dvorani tretje osnovne šole je včeraj potekal 15. Grand prix Slovenije v rokoborbi, na katerem so nastopili tekmovalci iz dvanajstih držav. Edini naš rokoborec, ki je nastopil, Jure Kuhar, je v konkurenci enajstih v svoji kategoriji osvojil bronasto odličje. Ekipno so slavili Armenci pred Rusi in Američani.

Prijavljenih je bilo 63 rokoborcev iz dvanajstih držav, od tega tudi dva naša tekmovalca - Žiga Pepel v kategoriji do 66 kilogramov in Jure Kuhar do 84 kilogramov. Medtem ko je Pepel že v prvem dvoboju izgubil in tako osvojil sedmo mesto med trinajstimi, je precej bolje šlo od rok Kuharju. V četrtfinalu je premagal Madžara Balogha, nato pa v polfinalu izgubil proti Rusu Bikbaevu, na koncu dobitniku srebrnega odličja. V repesažu je nato Kuhar premagal Hrvata Lavrića in tako osvojil tretje mesto med enajstimi.

Ekipno so slavili Armenijci s 34 točkami, Rusi so osvojili točko manj, tretji Američani pa so dobili 23 točk. Slovenija je bila s šestnajstimi točkami na petem mestu.