Uspešen nastop pomurskih judoistov

25.1.2017

Na 48. mednarodnem tekmovanju v judu za pokal Pohorskega bataljona v Slovenski Bistrici so sodelovali tekmovalci iz Slovenije, Hrvaške, Italije, Rusije in Ukrajine. Med 152. judoisti so uspešno nastopili tudi pomurski judoisti. Z zelo dobrimi uvrstitvami pa so se vrnili tudi iz mednarodnega turnirja za pokal občine Velenje.

48. Mednarodni turnir za pokal Pohorskega bataljona

Med kadeti je v kategoriji do 60 kg zmagal Jan Lukač iz Judo kluba Murska Sobota, med kadetinjami je bila tretja v kategoriji do 52 kg Larisa Zver iz Kluba borilnih veščin Lendava. V članski konkurenci je po poškodbi prvič nastopil Niko Janković iz novega Judo kluba Štorkljice iz Murske Sobote in v kategoriji do 90 kg zasedel peto mesto.

Mednarodni turnir za pokal občine Velenje

Na turnirju za pokal občine Velenje pa je sodelovalo 205 mladih tekmovalcev in tekmovalk iz 11-ih klubov. Tekmovanje se je odvijalo v telovadnici Vinska Gora v Velenju, za starostne skupine U8, U10 in U12.