Lendavska Nafta 1903 premagala Varaždin

22.2.2017

Na igrišču z umetno travo pri DOŠ I Lendava so se nogometaši lendavske Nafte minulo soboto pomerili proti ekipi HNK Varaždin, ki je vodilno moštvo tretje hrvaške nogometne lige. Zaslužena so zmagali domačini z izidom, Nafta 1903 – HNK Varaždin 3:0 in sodeč po igri sta obe moštvi upravičili prva mesta na razpredelnici.

Uvodne minute so pripadale gostom, ki so bili nekoliko več pri žogi. Prvi zadetek so modro-beli dosegli v 23. minuti, ko je po levi strani gostom pobegnil Monjac, ki je podal žogo pred vrata, kjer je bil najvišji Roginič in žogo z glavo potisnil v levi kot gostujočih vrat. Po zadetku so gostje prevzeli pobudo za igro in nekajkrat nevarno zapretili. Lendavčani so tako ob polčasu vodili z 1:0.

V drugem polčasu so domači potrebovali le tri minute, ko se je Monjac odločil za strel z leve strani in s kakih 20 m zadel pravi evrogol. Žoga se je namreč odbila od prečke v mrežo in presenetila gostujočega vratarja.

V 51. minuti se napadalci gostov niso najbolje znašli v gneči pred vrati vratarja Valentića in tako so zapravili najlepšo priložnost za zmanjšanje izida. Za končnih 3:0 je zadel Dodlek, ki je po preigrani obrambi gostov na desni strani presenetil vratarja gostov z močnim nizkim strelom v daljni kot vrat. Zasluženo so slavili nogometaši lendavske Nafte, ki so iz šolsko izvedenih protinapadov dosegli lepe zadetke.

Za Nafto so igrali: Valentič, Dodlek, Stošič, Šeruga, Maleševič, Novinič, Voros, Ilič, Roginič, Monjac in Vinko.