https://www.nepremicnine.net/oglasi-prodaja/beltinci-dobelska-cesta-2-stanovanje_6598659/
https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

GLOBALNO

Poostren nadzor: pripnite se, prihranite in rešite življenje

13.03.2017 ob 8:00  

Dosledna uporaba varnostnega pasu zmanjša tveganje za smrtno žrtev kar za polovico. S tem razlogom bodo policisti v prihodnjih dneh poostreno nadzirali uporabo varnostnih pasov pri vseh potnikih, tudi v okolici šol, vrtcev in nakupovalnih središč.


Policisti v okolici šol, vrtcev in nakupovalnih središč

Danes se pričenja nacionalna preventivna akcija VARNOSTNI PAS, ki bo potekala do 13. do 26. marca 2017. Nosilec akcije je Javna agencija RS za varnost prometa pri izvajanju aktivnosti pa se pridružujejo tudi Policija, Ministrstvo za izobraževanje, nevladne organizacije, šole vožnje, osnovne in srednje šole ter občinski sveti za preventivo in vzgojo v cestnem prometu. Namen akcije je povečati delež uporabe varnostnih pasov na vseh vožnjah in v vseh vozilih ter tako zmanjšati težo posledic prometnih nesreč saj je varnostni pas  ključen člen, ki nam pri morebitnem trku lahko reši življenje.

Vam je že KLIKnilo?

Cilj nacionalne akcije, ki poteka pod sloganom »Vam je že KLIKnilo?«, je povečati delež pripetih voznikov in potnikov med vožnjo, tako odraslih kot tudi otrok, podučiti, kako se pravilno namesti varnostni pas, dvigniti kulturo zavedanja pomembnosti uporabe varnostnega pasu ter tako posledično zmanjšati najhujše posledice prometnih nesreč. Večina ljudi sicer pozitivno ocenjuje uporabo varnostnih pasov, vendar pogosto, predvsem na vsakodnevnih in krajših vožnjah, podcenjuje tveganje in možne posledice trka. A le en KLIK, ki ga slišimo, ko se pripnemo z varnostnim pasom, nam lahko reši življenje, zato je uporaba pasu življenjskega pomena.

Varnostni pas je najbolj učinkovit pri direktnih trkih od spredaj in pri prevrnitvah.

50 odstokov večja možnost preživetja

Dosledna uporaba varnostnega pasu zmanjša tveganje za smrtno žrtev kar za polovico, skoraj toliko zmanjša tudi tveganje za hude poškodbe, ter za skoraj četrtino zmanjša tveganje za nastanek lažjih poškodb, tako pri voznikih kot pri sopotnikih na sprednjih sedežih. Čeprav so na zadnjih sedežih varnostni pasovi nekoliko manj učinkoviti, saj zmanjšajo tveganje za hude poškodbe in smrtne žrtve le za četrtino, pa vseeno predstavljajo precejšnjo razliko, zaradi katere je pripenjanje na zadnjih sedežih prav tako smiselno. Varnostni pas je najbolj učinkovit pri direktnih trkih od spredaj in pri prevrnitvah.

Ste med tistimi, ki se med vožnjo na zadnjem sedežu ne pripnete?

Med vožnjo se redno pripenja 90 odstotkov voznikov in 92 odstotkov prednjih sopotnikov, a le 67 potnikov na zadnjih sedežih. Otroci v avtu so pripeti v 93 odstotkih primerov.  Najbolj pogosto se potniki pripnejo na avtocesti in regionalnih cestah, precej pa na lokalnih cestah in v naseljih, čeprav se prav tam zgodi največ nesreč.

Statistika okoliščin prometnih nesreč je v zadnjih letih zelo zaskrbljujoča, saj je samo lani v avtih umrlo 15 nepripetih potnikov oziroma tretjina vseh umrlih. Pri hudo poškodvanih potnikih je bilo nepripetih 21 odstotkov ljudi. 

    Fotogalerija

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.