Murska Sobota, 2.4.2017

V soboto 1. aprila je v športni dovrani OŠ. III bila odigrana tekma 16. kroga 2. državne rokometne lige, kjer sta se pomerili ekipi Pomurja in Radgone. Že drugič zapored so v Murski Soboti bili boljši gostje, tokrat so pomurski rokometni derbi dobili s končnim izidom 35:37 (16:20).

RK Pomurje - RK Arcont Radgona 35 : 37 (16 : 20)

V izenačeni tekmi so nekoliko boljše začeli domači, ki so v 3. minuti povedli z 3:1 in v 5. minuti z 4:2. Na koncu se je izkazalo, da je bilo to zadnje vodstvo domačih, ki so pred tekmo na papirju veljali za favorita. Po delnem izidu 0:3 so gostje povedli z 4:5. Do 11. minute (8:8) je sledilo obdobje igre "gol za gol". Potem so gostje na krilih Žuniča in Zorka naredili delni izid 0:4 in v 15. minuti povedli z 8:12. V 20. minuti so gostje povedli celo za 5 (10:15) in v 24. minuti 11:17. Do konca prvega polčasa so domači z delnim izidom 5:1 v 29. minuti sicer znižali na 16:18, vendar so goste na odmor odšli z rezultatom 16:20.

V drugem polčasu so domači hitro izenačili. V 36. minuti je bilo 21:21. Do rezultata 24:24 v 42. minuti (to je bil zadnji neodločen izid na tekmi) so gostje vedno vodili za gol in domači vedno izenačili. V 42. in 43. minuti do gostje iz Radgone zadeli 2-krat zapored (24:26). Sledilo je obdobje, ko so se strelci izmenično izmenjevali (po 5 na vsaki strani). v 54. in 55. minuti so gostje ponovno zadeli 2-krat zapored in prednost povišali na 3 zadetke. Prednost so ponovno v igri "gol za gol" obdržali do konca. Domači so sicer v zadnjih treh minutah poizkusili s tesnim pokrivanje po celotnem igrišču, vendar so gostje vedno našli neko rešitev v (pre)dolgih napadih. Končni izid 35:37 za Arcont Radgono.

RK Pomurje: Černela Dorotej 7 obramb, Jankovič Marko 10, Kozelj Mitja 8 (2/3 iz 7m), Falež Gregor 5, Hameršak Aljaž 4, Kozelj Vasja 2, Gregorec Gregor 2 (1/1 iz 7m), Kreft Robi 1, Sever Anej 1, Blažič Tadej 1, Raj Primož 1, Kreslin Simon, Černela Domen, Hedl Jernej, Šavel Matej, Roškar Denis.

RK Arcont Radgona: Prosenjak Tilen 7 obramb, Bedenik Žiga 6 obramb, Žunič Matevž 13, Zorko Darko 8, Rojht Matej 4, Cotič Marko 4, Ketiš David 3, Ratnik Jure 2, Žuran Miha 2, Štefanec Gregor 1, Šijanec Boštjan, Šijanec Gašper, Bratkovič Blaž, Kolbl Mihael, Perša Nino.

Izključitve: RK Pomurje 10 minut, RK Arcont Radgona 10 minut

7metrovke: RK Pomurje 3/4, RK Arcont Radgona 6/6

Rokometaši Pomurja v soboto 8.4.2017 gostujejo pri tretjeuvrščeni Ajdovščini, ki še ima vse možnosti za drugo mesto, ki vodi v 1B-ligo.