Prosti strel: Napadalci, ki so zaigrali tudi v prvi ligi

27.4.2017

Na Pomurec.com ob četrtkih objavljamo prispevke iz rubrike Prosti strel, v katerih predstavljamo zanimivosti nogometnega dogajanja na pomurskem območju. Začenjamo pri igralcih, potem, ko smo vam že predstavili vratarje in branilce in veziste, ki letos igrajo v tretji ligi, imajo pa tudi izkušnje iz prve lige, vam danes predstavljamo še napadalce.

Roman Gostan (Odranci)

Leta 1981 rojeni Gostan je v prvi ligi nastopil na 7 tekmah kot član Mure, skupaj je zbral 326 minut.  Bil je še član Beltinec in Nafte.

Prvi nastop v prvi ligi: Mura - Beltinci (6:0), 30.4.2000, ko je v igro vstopil v 70. minuti namesto Mesariča.

Zadnji nastop v prvi ligi: Šmartno ob Paki - Mura (3:2), 19.8.2001, ko je v igro vstopil v 84. minuti namesto Jukana.

Filip Škvorc (Mura)

Leta 1991 rojeni Škvorc je v prvi ligi odigral 14 minut za Zavrč na tekmi proti Mariboru, 17.7.2015, ko je v igro vstopil v 76. minuti namesto Matjašica. Bil je član hrvaških Varteksa, Dinama, Lokomotive, Sesvet, Gorice in Hrvatskega Dragovoljca, v Muri pa je od spomladanskega dela te sezone.

Rok Zorko (Mura)

Leta 1993 rojeni Zorko je v prvi ligi nastopil na 26 tekmah kot član Zavrča. Skupaj je zbral 1.282 minut in dosegel 4 zadetke (prvega kot član Zavrča Kopru, 6.5.2015) in prejel dva rumena kartona. Bil je še član Stojncev, Podvincev in Drave, v Muri pa je od spomladanskega dela te sezone.

Prvi nastop v prvi ligi: Zavrč - Koper (2:1), 7.3.2015, ko je v igro vstopil v 80. minuti namesto Kiša.

Zadnji nastop v prvi ligi: Zavrč - Krka (2:1), 11.12.2015, ko je v igro vstopil v 75. minuti namesto Glavice.

Amadej Maroša (Mura)

Leta 1994 rojeni Maroša je v prvi ligi zbral 9 minut kot član Mure in sicer 8 minut na tekmi proti Aluminiju (17.3.2013) in eno minuto na tekmi proti Triglavu (30.3.2013). Bil je še član Beltinec, v Muro pa se je vrnil pred začetkom te sezone.

Mitja Mauko (Beltinci)

Leta 1992 rojeni Mauko je v prvi ligi odigral 20 minut kot član Mure proti Mariboru (6:0, 21.8.2011, v igro je vstopil namesto Fajića v 70.min). Bil je še član Veržeja, od koder je prišel v Beltince pred začetkom te sezone.

Gregor Bunderla (Križevci)

Leta 1992 rojeni Bunderla je v prvi ligi odigral 29 minut kot član Nafte. Nastopil je na tekmi proti Rudarju (Rudar - Nafta 5:2, 20.5.2012, v igro je vstopil v 61. minuti namesto Kajtazija). Bil je še član Črenšovec, Hotize, Tromejnika, Turnišča, v Križevcih pa je od spomladanskega dela te sezone.

Boštjan Zelko (Hotiza)

Leta 1984 rojeni Zelko je v prvi ligi nastopil na 35 tekmah kot član Nafte. Skupaj je zbral 2.428 minut, dosegel 7 zadetkov (prvega Triglavu, 17.7.2011), prejel pa je tudi 5 rumenih kartonov. Bil je še član Turnišča, Odranec, ter avstrijskih Kukrmina in Eltendorfa, na Hotizi pa je od spomladanskega dela te sezone.

Prvi nastop v prvi ligi: Triglav - Nafta (2:1), 17.7.2011, ko je v igro vstopil v 55. minuti namesto Jovanovića, v 57. minuti pa je dosegel svoj prvi gol v prvoligaški konkurenci.

Zadnji nastop v prvi ligi: Rudar - Nafta (5:2), 20.5.2012.

Vedran Vinko (Nafta)

Leta 1990 rojeni Vinko je v prvi ligi nastopil na 75 tekmah (na 60 kot član Nafte in na 15 kot član Mure). Skupaj je zbral 4.173 minute, dosegel 14 zadetkov (prvega kot član Nafte proti Gorici, 25.11.2006), prejel pa je tudi 8 rumenih kartonov. Bil je še član francoskega Metza in avstrijskih Allerheilligena in Austrie Klagenfurt. V Nafto se je vrnil pred začetkom te sezone.

Prvi nastop v prvi ligi: Nafta - Drava (1:1), 14.10.2006, ko je v igro vstopil v 59. minuti namesto Eterovića.

Zadnji nastop v prvi ligi: Mura - Domžale (0:1), 26.5.2013.