Lendavski lokostrelci izvrstni na državnem prvenstvu v Snežniku

13.9.2017

Lendavski lokostrelci so se v soboto udeležili državnega prvenstva v disciplini 3D, ki je potekalo v okolici gradu Snežnik. Domov so se vrnili z odličnimi rezultati.

Skupaj je tekmovalo 163 tekmovalcev in tekmovalk iz 27 klubov, iz Slovenije, Hrvaške in Italija. Nastopili so lahko tudi tekmovalci iz tujine, saj je bilo državno prvenstvo odprtega tipa.

Iz LK Lendava se je državnega prvenstva udeležilo 12 tekmovalcev, in sicer deset v konkurenci za državno prvenstvo ter dva člana na odprtem prvenstvu.

2.mesto, VLR Viljem, 1102 krogov

3.mesto LK Lendava, 992 krogov (Kuzma Kristijan -SL, Horvat Kristijan -IL, Hozjan Jožef -DL)

V kategoriji absolutno državno prvenstvo, kjer se tekmuje po sistemu dvobojevanja je Horvat Kristijan osvojil 2. mesto, Magyar Daniel pa 3. mesto.

Žal sta se v polfinalnem dvoboju pomerila prav oba Lendavčana, zaradi česar je v finale lahko napredoval le eden. Horvat Kristijan, ki je slavil v polfinalu, je v finalu nato izgubil proti Podbevšek Boštjanu, Magyar Daniel je pa v boju za bronasto odličje premagal Kocman Marjana.