Rokometaši Pomurja prvič izgubili

7.11.2017

Rokometaši Pomurja so na drugem gostovanju prvič izgubili. Premagala jih je ekipa RD Alples Železniki z rezultatom 32 : 29 (15:13), katero so v pokalu pred dvema tednoma v domači dvorani premagali z rezultatom 33 : 24.

RD Alples Železniki - RK Pomurje 32 : 29 (15 : 13)

RK Pomurje: Belec Boštjan 6 obr., Černela Dorotej 3 obr., Kozelj Mitja 7 (3/3 iz 7m), Hedl Jernej 6 (3/4 iz 7m), Gregorec Gregor 5, Jankovič Marko 5, Štumpf Marko 2, Hedl Jure 2, Šavel Matej 1, Hameršak Aljaž 1, Pintarič Aleš, Jerič Matija, Kozelj Vasja, Raj Primož

RD Alples Železniki: Rant Edi 7 obr., Gartner Tomaž 5 obr., Kavčič Anže 2 obr., Korošec Jan 8 (2/3 iz 7m), Arman Tine 7, Štremfelj Jernej 6 (0/1 iz 7m), Rant Luka 5 (1/1 iz 7m), Resnik Blaž 4, Žagar Ožbej 1, Tušek Matej 1, Gortnar Nejc, Kavčič Dejan, Kržišnik Rok, Kutin Kristjan, Šmid Tilen

7 metrovke: RD Alples 3/5, RK Pomurje 6/7

Izključitve: RD Alples 12 minut, RK Pomurje 10 minut

Tekmo so bolje odprli domači igralci, ki so najprej v 7. minuti povedli z 4:2, v 9. minuti pa že 6:3. V 17. minuti so se gostje iz Murske Sobote približali na -2 (10:8), vendar so 5 minut kasneje domači, po delnem izidu 3:0) vodili že za 5 (14:9). Do konca prvega polčasa so gostje z ravnovrstnimi obrambami uspeli znižati rezultat na 15:13.

V prvi polovici drugega polčasa so domači držali prednost dveh do štirih zadetkov. V 47. minuti se se gostje ponovno približali na -2 (24:22). V 53. minuti so domači ponovno pobegnili na +4 (27:23), vendar se gostje niso predali in se med 57. in 59. minuto z delnim izidom 0:3 približali samo na gol zadetka. V zadnjih nekaj minutah tekme se gostje zaradi svojih tehničnih napak niso mogli prej bribližati oz. prehiteti domačih. Na žalost gostov so do konca tekme domači zadeli 3x, gostje pa samo 1x. Končni izid je bil 32:29.

Pri ekipi Pomurja je manjkal Sever, medtem ko so Hedl Jureta z grobim prekrškom onemogočili že v prvem polčasu. Brez teh dveh igralcev so rokometaši Pomurja težko igrali svojo hitro igro s katero so na prejšnjih tekmah dosegali hitre zadetke. Kljub skupnim devetim obrambam je manjkala še kakšna obramba gostujočih vratarjev. Dobro so odigrali zunanji igralci, ki so dosegli večino zadetkov, medtem ko so krila tokrat nekoliko zatajila.

Ekipa Pomurja sicer ostaja na vrhu prvenstvene lestvice (skupaj z Ajdovščino), vendar bo po vsej verjetnosti po naslednjem krogu prepustila 1. mesto drugi ekipi, saj so rokometaši Pomurja v 6. krogu prosti. V prvenstvu več ni ekipe brez poraza.

V naslednjem, 6. krogu, so rokometaši Pomurja prosti. Naslednja tekma bo v domači dvorani in sicer 18. 11. 2017 ob 19:30, ko bo odigran pomurski rokometni derbi proti ekipi Arcont Radgona.