25.4.2018

V Dobu je danes, 25. aprila 2018, ob 17. uri bila odigrana nogometna tekma 25. kroga 2. SNL, med ekipama Rolteka in Muro. Tekma se je končala z zmago črno-belih.

NK Roltek Dob : NŠ Mura 1 : 2 (0 : 2)
(Bobičanec 28. min, Vaš 34. min)

Črno-beli so pričeli s postavo: Matošević (vratar), Kous, Kurbus, Bošković, Žiger, Kozar, Maruško, Vaš, Maroša, Bobičanec in Sirk.

Vodstvo črno-belih v 28. minuti. Zadetek je dosegel Luka Bobičanec.

V 34. minuti je za zadetek in s tem povišanje vodstva Mure na 0:2 poskrbel Arpad Vaš.

1. polčas se je končal z vodstvom črno-belih 0:2.

Domačini so v 50. minuti po protinapadu znižali vodstvo Mure na 1:2.

V 52. minuti je rumeni karton dobil Luka Bobičanec, v 86. minuti pa Luka Šušnjara.

Tekma se je končala z rezultatom 1:2 za črno-bele.

Posnetek tekme si lahko ogledate spodaj.

Muraši so z zmago proti Rolteku naredili še en korak proti naslovu prvaka v 2. SNL. Do konca jih loči le še nekaj krogov in za teoretično potrditev naslova Muraši rabijo še dve zmagi.

Prvo tekmo med današnjima tekmecema so na Fazaneriji dobili črno-beli s 5:1. Za zmago Mure so na jesenskem dvoboju zadeli Amadej Maroša, Luka Bobičanec, Nino Kouter, Žan Karničnik in Sebastjan Šlak. Gostje so sicer po zaslugi Senada Jarovića povedli že v prvi minuti, ampak Muraši so tekmo uspeli preobrniti in na koncu slavili visoko zmago.

Gostitelji trenutno na prvenstveni lestvici zasedajo 9. mesto. Na zadnji tekmi so v Sežani iztržili neodločen izid brez zadetkov. Pred tem pa so zabeležili visoko domačo zmago s 3:0 proti Krki iz Novega mesta. Pri gostiteljih je tekmo izpustil Klemen Kunstelj, ki je imel prepoved nastopa. Muraši kaznovanih igralcev niso imeli, je pa manjkal Klemen Pucko, ki okreva po poškodbi kolena in se bo predvidoma v pogon vrnil čez dva tedna.