FOTO in VIDEO: Muraši dobili prekmurski derbi in skočili na četrto mesto

4.12.2011

Danes popoldan je bil odigran že tretji prekmurski derbi med Muro 05 in Nafto letos, po zmagi Lendavčanov in remiju pa so tokrat slavili Muraši z 2:0. Z četrto zaporedno zmago so črno-beli preskočili Rudarja in bodo prezimili na odličnem četrtem mestu z le dvema točkama zaostanka do drugega mesta, medtem ko je Nafta na devetem mestu z osmimi točkami prednosti pred Triglavom.

Mura 05: Draković, Kous, Cipot, Maruško, Janža, Dodlek, Horvat, Lotrič (od 82. L. Sreš), Rep (od 90. Sprečo), Eterović (od 65. Bohar) in Fajić.

Nafta: Prša, Levačič (od 71. Kocsis), Raduha (od 31. Polareczki), Caban, Jerebic, Tomažič Šeruga, Da Silva, D. Sreš, Vranešević (od 60. Vori), Korošec in Zelko.

Pred začetnim žvižgom je predsednik kluba Miroslav Topič predal Damjan Ošlaju spominsko darilo ob koncu njegove bogate kariere. šlaj je izvedel tudi začetni udarec na tekmi, še pred tem pa je bila še minuta molka v spomin Janiju Sešku - Sečiju, dolgoletnega igralca Mure, ki je preminil v 79. letu starosti. Že v uvodnih minutah so domači povedli z zadetkom Timoteja Dodleka, od 29. minute dalje pa je že 2:0, v polno je še osmič v tej sezoni zadel Nusmir Fajić, s tem rezultatom pa se je končal tudi prvi polčas.

V drugem polčasu so zaenkrat konkretnejši Lendavčani, vendar rezultat se doslej še ni spremenil. So pa imeli idealno priložnost za povišanje rezultata domači, ko njim je sodnik v 75. minuti dosodil enajstmetrovko zaradi prekrška na Fajićem. Slednji je izvedel tudi kazenski strel, vendar preslabo in Darko Prša mu je strel po sredini vrat obranil. Do konca tekme je bilo še nekaj priložnosti, vendar rezultat iz prvega polčasa je obveljal tudi ob koncu.

Z četrto zaporedno zmago se je Mura prebila na četrto mesto prvenstvene lestvice, saj so danes preskočili Rudar iz Velenja, pogled na lestvico pa kaže tudi, da sta Hit Gorica in Olimpija, ki sta na drugem in tretjem mestu, v prednosti pred murskosoboškimi nogometaši zgolj dve točki! Na drugi strani bo Nafta prezimila na devetem mestu, z varnimi osmimi točkami prednosti pred Triglavom in zaostankom štirih točk do sedmega mesta.