Mladi Muraši zmagoslavno v Avstriji in Apačah

3.1.2012

Murina selekcija do 14 let pod vodstvom trenerja Nedeljka Topiča je 28. decembra nastopila na turnirju v Wiener Neustadtu in brez izgubljene tekme osvojila prvo mesto. Uspešne nastope imajo za sabo še mlajše selekcije v okviru akcije Rad igram nogomet.

Na turnirju v sosednji Avstriji je sodelovalo pet ekip, ki so igrale vsaka z vsako, igralo pa se je na odboj enkrat petnajst minut. Mladi Muraši so po vrsti premagali domačo ekipo Wiener Neustadt, Fortuno 05 in Neufeld, v finalni tekmi pa še Neusiedl.

Apače v znamenju črno-bele barve

V petek, 30. decembra 2011, je pod okriljem MNZ Murska Sobota v Apačah potekal finalni kvalifikacijski turnir slovenske akcije “Rad igram nogomet”. Na finalnem dnevu je v kategoriji do osmih let je nastopilo kar pet Murinih ekip od devetih finalistov. Kar tri Murine ekipe pa so se prebile v finale ter istočasno v četrtfinale akcije RIN.

Le nekaj ur pozneje so se mladi Muraši v kategoriji do deset let z obema ekipama zasedli prvo in drugo mesto ter se prav tako uvrstili četrtfinale RIN-a. Tudi naslova najboljših igralcev kvalifikacijskega turnirja sta osvojila igralca NŠ ND mura 05 in sicer brata Tio Cipot (U8) in Kai Cipot (U10).

Na turnirju zaigrali tudi Murini najmlajši nogometaši iz selekcije do šest let ter selekcija do devet let, ki pa je nastopila kot B ekipa selekciji do deset let in se izjemno izkazala. Tako bo selekcija do devet let kot B ekipa nadaljevala pot skupaj z selekcijo do deset v nadaljnjih tekmovanjih izvedbe akcije “Rad igram nogomet”.