V Bakovcih na otroškem parlamentu razpravljali o junakih našega časa

Uredništvo Pomurec | Bakovci

Minuli četrtek je na Osnovni šoli Bakovci potekal 22. medobčinski otroški parlament, kjer so osnovnošolci z mentorji razpravljali na temo Junaki našega časa – Kdo so in zakaj?.


Otroški parlamenti je program vzgoje otrok in mladostnikov za demokracijo. Kot oblike demokratičnega dialoga se izvajajo v vseh šolah po Sloveniji, nadgradijo se s parlamenti na občinski in regionalni ravni in se zaključijo na nacionalnem otroškem parlamentu. V programu sodelujejo ob podpori mentorjev in prostovoljcev učenci in dijaki iz večine slovenskih šol.

Otroški parlament je javna tribuna otrok na temo, ki jo izberejo osnovnošolci na državnem otroškem parlamentu. Pomeni tudi obliko sodelovanja otrok v družbenem dogajanju ter pridobivanje vedenj o človekovih in državljanskih pravicah. Tema letošnjega otroškega parlamenta je bila Junaki našega časa – Kdo so in in zakaj?.

Učencem so se predstavili junaki iz naše pokrajine

Na letošnjem, že 22. medobčinskem otroškem parlamentu je so učenci in mentorji 16. šol debatirali, ustvarjali in spoznavali junake na različnih področjih. Po uvodnih besedah ravnateljice Vande Sobočan, predstojnice Zavoda za šolstvo Republike Slovenije, Irene Kumer, mag. Bojana Nemca, koordinatorja Zveze prijateljev mladine Murska Sobota, so se učencem predstavili junaki našega časa in naše pokrajine: Vesna Radovanović, pisateljica pravljic, Dušan in Iztok Fister, mlada vrhunska športnika, Urška Bencak in Nino Kleindienst, plesni par in Jože Denko, akademski slikar. Spregovorili so o sebi, o svojih dosežkih in junakih, ki so zanje nekaj posebnega.

Mladi parlamentarci ustvarjali v različnih delavnicah

Gosti so se skupaj z učenci in mentorji odpravili v delavnice z naslovom:  VIRTUALNI JUNAKI IN ZVEZDNIKI, JUNAKI V ŠPORTU, JUNAKI V LITERATURI, JUNAKI V STRIPIH, POSTANI JUNAK. Delo v delavnicah je bilo zelo zanimivo, zato so tudi predstavitve in zaključni sklepi še dodatno popestrili zasedanje mladih parlamentarcev. Po izboru predstavnikov za regijski  in nacionalni otroški parlament se je vsem zbranim zahvalila tudi mentorica šolske skupnosti na OŠ Bakovci  in koordinatorica 22. medobčinskega otroškega parlamenta, Vanja Mladenović.

Učenci so izbrali tudi predstavnike, ki jih bodo zastopali na nacionalnem in regijskem šolskem parlamentu, in sicer jih bosta na nacionali ravni zastopala Nino Dotto (OŠ MS III) in Mario Pezer (OŠ Grad), na regijski ravni pa Nino Dotto (OŠ MS III), Mario Pezer (OŠ Grad), (Sara Seršen (OŠ Tišina), Špela Kisilak (OŠ Sv. Jurij), Aljoša Gregorinčič (OŠ Tišina), Niko Farič (OŠ Bakovci) in Lan Kovač (OŠ MS III). Regijski šolski parlament bo potekal 6. marca na OŠ Gornja Radgona.





    Oceni prispevek:
    12345
    12345
    Povprecje: (0)

    povečava +
    povečava +
    povečava +
    povečava +
    povečava +



    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
    Prijavi se z računom: line line line

    ali komentiraj kot gost:

    Ime ali vzdevek:


    e-pošta: (samo za potrditev veljavnosti)




    IZPOSTAVLJAMO
    Letos bodo v Puconcih investirali 10 milijonov evrov in zaposlili 60 ljudi.   "Da bi družbo še bolj pripravili na globalno tekmo, smo  Seaway očili na dve podjetji, Seaway Yacht se bo ukvarjal z izdelavo plovil, Seaway Design z razvojem bark za druge izdelovalce in za nas. P...
    FOTO UTRINKI
    KRONIKA
    VREMENSKA NAPOVED  ( Murska Sobota )
    Trenutno

    14
    Jutri

    14/24
    Četrtek

    13/27
    Petek

    11/23
    Sobota

    10/20
    POMUREC.COM NA FACEBOOKU
    NAJBOLJ BRANO TA TEDEN
    FOTO in VIDEO: Sijajno, Mura 05 je v Evropi!
    FOTO: Kingstoni razgreli Radence (1. del)
    FOTO: Na Bogračiadi v Murski Soboti tudi igralci Mure 05
    FOTO: Dolnji Slaveči zaplesali svojih 80. let
    Trejza bo nogometašem Mure 05 spekla pogače, Šimundža se jim je poklonil z besedami
    NAZADNJE KOMENTIRANO

    KOLEDAR DOGODKOV
    Četrtek, 24.05.2012
    Petek, 25.05.2012
    Sobota, 26.05.2012
    Torek, 29.05.2012
    Sobota, 02.06.2012
    9:00 Moravske Toplice
    Ponedeljek, 04.06.2012