FOTO in VIDEO: Mura 05 porazila Olimpijo, Italijanov ni bilo na podpis pogodbe

Murska Sobota, 25.3.2012

Pred okrog 3000 gledalci so muraši v Fazaneriji zmagali z zadetkom Nusmirja Fajića v 13. minuti.

Mura 05 : Olimpija 1:0 (1:0)

Strelec: Fajić 1:0 (13.)

Mura 05: Draković, Cipot, Rep (od 90. Sreš), Bohar (od 72. Kouter), Horvat, Travner, Fajić, Janža, Jelić (od 85. Lotrič), Dodlek, Maruško.

Olimpija: Džafić, Kašnik, Jović, Djermanović, Fink, Nikezić (od 73. Škerjanc), Omladič (od 62. Bešić), Vršič, Radujko, Lovrečič (od 46. Božič), Sretenović.

Prvo resnejšo priložnost je imela Olimpija preko najboljšega strelca lige Dareta Vršiča, vendar je Filip Draković, ki je danes dobil prednost pred Alešom Lukom, odlično posredoval. Kmalu zatem je svoje tekaške kvalitete pokazal najboljši strelec črno-belih Nusmir Fajić, toda brez zaključnega strela, je pa bil uspešen v 13. minuti, ko je dosegel že svoj 14. prvenstveni zadetek. Do konca prvega polčasa sta si obe ekipi pripravili še nekaj priložnosti, vendar rezultat 1:0 se ni spremenil.

Drugi polčas ni bil tako zanimiv kot prvi kot prvi, najlepšo priložnost za povišanje vodstva je imel Leon Horvat v 57. minuti, ko je iz prostega strela le za malo zgrešil vrata. Obe moštvi so si pripravili še nekaj priložnosti, vendar so streli letili mimo vrat ali pa sta bila vratarja na pravem mestu. Tako je do konca ostalo pri rezultatu 1:0, tako da je Mura 05 še drugič v tej sezoni na Fazaneriji porazila Olimpijo.

Pogodba z Italijani ni bila podpisana

Čeprav je predsednik Mure 05 Miroslav Topič napovedal, da bodo danes italijanski investitorji prišli v Mursko Soboto in podpisali pogodbo, se to (spet) ni zgodilo. Topič je tako povedal, da jutri odhaja v Novo Gorico, kjer bo menda podpisal pogodbo.

25.03.2012 ob 19:04 nekdo gost

Isus ti mater kak vas tej italijanari vlečejo za nos... fak :D

25.03.2012 ob 19:04 gf gost

fajič si je takšno ime napravil ka se lahko proda za četrt milijona in s tem se lahko ves dolg poravna. Sem pa že sam skeptičen glede denarja.Sedaj bi se že splačalo vsakemu ki da denar muri i kasneje dobi fajičrv denar

25.03.2012 ob 19:51 skep gost

topič vutro v novo gorico te do pa cejli teden pogodbo gledali te do pa italijani v ms šli, pa te de limonada pomali gratala

25.03.2012 ob 21:03 REALIST gost

Že dugo gučin ka nede nikaj iz toga, pa mi ne vervlete. Škoda, zaj da so rezultati pa de trbelo iti v PETO ligo.

25.03.2012 ob 21:18 gost

ponavljam še enkrat.: Prida nič je vse, kar se konča na ić..

26.03.2012 ob 9:40 gizmo gost

Z italijani je kot vse kaže propadlo, Topič sedaj hodi po NG in prosjači da si premislijo in si tako rešuje več front ki jih ima odprtih (služba, lastni vložek v klub in obstoj kluba). Da bi vsaj nekaj rešili bi morali sedaj zbrati denar za poplačilo obveznosti do Fajiča, Janžo in Lotriča in tako ohraniti veljavne pogodbe in pravico do odškodnine pri eventuelni prodaji. V nasprotnem so to prosti igralci in klub ne bo dobil nito E od EURa. To, kar pa zamerim Topiču pa je dejstvo da je vse karte stavil na italijane in da sedaj nima plan B. Osebno verjamem da bi ob primernem angažiranju ob enakih pogojih (kredit, 15 % letna OM) našel investitorje tudi doma.

26.03.2012 ob 12:55 xyz gost

@gizmo: torej imas zanesljiv podatek, da bodo italijani dali muri kredit s 15% obrestno mero, čeprav tega nikoli ni bilo v javnosti povedanega? Ali je to le tvoje sklepanje? Zdaj ali si ti nekdo iz kluba, ki je proti Topiču ali blizu njega ali pa verjameš govoricam ulice?

26.03.2012 ob 14:34 gizmo gost

Uporabljam podatek ki že dalj časa kroži po različnih forumih in ga do sedaj še nihče ni argumentirano demantiral. @xyz: a so tudi taki v klubu ki so proti Topiču kot navajaš? skoraj ne morem verjeti da bi lahko imel opozicijo glede na vse dobro kar je naredil za klub in kam ga je pripeljal. Kako pa ti to veš? ali si mogoče ti insider?

26.03.2012 ob 16:34 xyz gost

Uporabljam isti vir kot ti, torej forum. Sem mislil, da si eden od uprave ali nekdo, ki je blizu ker si navedel nekaj zelo preciznih podatkov, ki jih sam doslej nisem nikjer zasledil. Daj povej nam se če gre za fiksno obrestno mero ali Euribor + nekaj?

27.03.2012 ob 9:02 REALIST gost

Za iste obresti kot jih bodo kasirali Italijani, vam sam najdem vsaj tri v M.S. ki bi kreditirali Muro.

27.03.2012 ob 9:28 REALIST gost

Če verjamete meni isto kot Italijanom.

27.03.2012 ob 13:36 mike gost

Naj gredo zelezo prodajat kot nk tisina dela pa bodo imeli denar zbiranje zeleza pa bo dobro namesto fitnesa

27.03.2012 ob 17:50 REALIST gost

Kako vas tile špagetarji nategujejo? Topič pa še vedno upa, in prav je tako. Če mu vseeno uspe, kapa dol. Če ne, adijo.