Pärnu blizu senzacije, Pomurke do zmage v zadnjih minutah

Lendava, 13.8.2015

Nogometašice Teleing Pomurja igrajo svojo drugo tekmo v kvalifikacijah za Žensko ligo prvakov, po zmagi v prvem krogu nad Ekonomistom, se tokrat merijo s Pärnu Jalgpalliklubi iz Estonije.

Pärnu Jalgpalliklubi - Teleing Pomurje 1:2

1:0 - Morkovkina (8.min), 1:1- Podovac (84.min), Tibaut (87.min)

Pärnu: Meetua, K. Saar, Palmaru, H. Saar, Paulus, Morkovkina, Himanen, Sörmus, Brant, Ojala in Bannikova.

Teleing Pomurje: Gardijan, Čonč, Kolbl, Conjar, Rozmarič, Rogan, Godina, Lefort, Tibaut, Bradić in Nikl.

Glavna sodnica: Sofia Karagiorgi.

ZAČETEK TEKME!

8.min: Kot za Pomurje. Conjar podaja pred vrata, Meetua lovi pred Kolblovo.

8.min: GOOOL! 1:0 za Pärnu. Šok za Pomurke. Estonke so izvedle hiter protinapad, Morkovkina je sama stekla proti vratom, preigrala tudi Gardijanovo in zadela.

11.min: Priložnost za Pomurje - Tibautova je podala pred vrata, Conjarova pa je z glavo nastreljala vratarko. V nadaljevanju podaja Bradićeve pred vrata, Tibautova pa je zgrešila žogo.

22.min: Strel Bradićeve iz mrtvega kota je skoraj presenetil estonsko vratarko.

25.min: Sedaj dve polpriložnosti za Pärnu, vendar ostaja brez spremembe rezultata.

37.min: Strel Bradićeve je zletel mimo vrat.

39.min: Strel Morkovine iz kota je letel točno v gol, Gardijanova je žogo z skrajnimi močmi izbila čez vrata.

44.min: Rumeni karton za Himanenovo.

KONEC PRVEGA POLČASA! Polčas je dobil Pärnu z 1:0.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA. Hkrati je Anja Prša zamenjala Karmen Godina.

48.min: Zaradi ugovarjanja je glavna sodnica poslala na tribuno domačega trenerja Bojana Jančarja.

51.min: Priložnost za Pomurje. Žoga je prišla do lepo postavljene Čončove, ki je neovirano streljala a nato zadela Conjarovo, ki se ji je postavila žogi na poti v mrežo.

54.min: Lep predložek Kolblove je preletel vse, za malenkost je bila prekratka tudi Bradićeva, ki ni uspela pravočasno priti do strela.

57.min: Menjava pri Pärnuju: Merily Toom je zamenjala Grete Ojalo.

63.min: Strel Morkovkine je zletel tik ob vratnici mimo gola.

65.min: Menjava pri Pomurju: Špelo Rozmarič je zamenjala Danka Podovac.

71.min: Še ena priložnost Morkovkine - Gardijanova je le s težavo ustavila njen prodor.

74.min: Rumeni karton za Toomovo, hkrati menjava: Bessmertnöijeva je zamenjala Sörmusovo.

75.min: Rumeni karton za Lefortovo.

77.min: Strel Kolblove je ubranila Meetua.

80.min: Strel Podovacove iz prostega strela točno v vratarko.

81.min: Strel Bradićeve iz izjemne priložnosti mimo vrat.

84.min: GOOOOOOL! 1:1 - KONČNO! Po lepi podaji Špele Kolbl je zadela Danka Podovac.

87.min: GOOOOOL! 2:1! Tjaša Tibaut! Bil je to pravi fliper v kazenskem prostoru Pärnuja - po številnih odbitkih je na koncu žogo v mrežo le potisnila Tibautova.

89.min: Dajana Boškan je zamenjala Bilijano Bradić.

KONEC TEKME! Odločilno tekmo za napredovanje Pomurke igrajo v nedeljo ob 17:00 v Beltincih proti Cluju.