Prosti strel: Vezisti, ki so zaigrali tudi v prvi ligi - prvi del

13.4.2017

Na Pomurec.com ob četrtkih objavljamo prispevke iz rubrike Prosti strel, v katerih predstavljamo zanimivosti nogometnega dogajanja na pomurskem območju. Začenjamo pri igralcih, potem, ko smo vam že predstavili vratarje in branilce, ki letos igrajo v tretji ligi, imajo pa tudi izkušnje iz prve lige, vam danes predstavljamo veziste, zaradi večje preglednosti bodo predstavljeni v dveh delih.

Rok Vori (Polana)

Leta 1993 rojeni Vori je v prvi ligi nastopil na 13 tekmah, vse kot član Nafte v sezoni 2011/12. Skupaj je zbral 424 minut, prejel pa je tri rumene kartone. V svoji karieri je bil tudi član Mure, Črenšovec, Hotize in Odranec, v domačo Polano pa se je vrnil v sezoni 2014/15.

Prva tekma v prvi ligi: Nafta - Rudar (1:2), 17.9.2011, ko je v igro vstopil v 83. minuti kot menjava Polareczkemu.

Zadnja tekma v prvi ligi: Nafta - Domžale (0:2), 17.5.2012.

Matej Škafar (Polana)

Leta 1980 rojeni Škafar je v prvi ligi odigral 55 tekem, vse kot član Beltinec. Skupaj je odigral 2.620 minut, dosegel 8 zadetkov (prvega proti Primorju 13.9.1998) in prejel šest rumenih kartonov. Igral je tudi za Grad in Črenšovce, ter v Avstriji za Hartmansdorf, Kirchberg in Hof. V Polani je od začetka te sezone.

Prva tekma v prvi ligi: Korotan - Beltinci (2:1), 2.11.1997, ko je vstopil v igro v 87. minuti namesto Franka.

Zadnja tekma v prvi ligi: Celje - Beltinci (7:0), 21.5.2000.

Borut Gerenčer (Hotiza)

Leta 1980 rojeni Gerenčer je v prvi ligi odigral točno 100 tekem, vse kot član Nafte. Skupaj je zbral 6.058 minut, dosegel 9 zadetkov (prvega proti Celju 30.7.2005), dobil je tudi 21 rumenih in 1 rdeč karton. Bil je tudi član Mure, avstrijskih Fehringa in Mühlgrabna, na Hotizi pa je od spomladanskega dela te sezone.

Prva tekma v prvi ligi: Domžale - Nafta (2:0), 22.7.2005.

Zadnja tekma v prvi ligi: Nafta - Koper (1:2), 16.5.2000, ko je v igro vstopil v 68. minuti namesto Kolmana.

Mihael Ivanič (Bogojina)

Leta 1982 rojeni Ivanič je v prvi ligi zbral 16 nastopov - 10 kot član Mure in 6 kot član Dravograda. Skupaj je odigral 389 minut, dosegel je en zadetek (proti Rudarju, 26.5.2011) in prejel en rumen karton. Igral je še za Bakovce, Radlje ob Dravi, Črenšovce, ter avstrijskih Gleisdorfa, Kalsdorfa, Feldkirchna, Radkersburga in Jennersdorfa, član Bogojine pa je od januarja 2015.

Prvi nastop v prvi ligi: Celje - Mura (1:1), 18.3.2001, vstopil je ob polčasu namesto Jozinovića.

Zadnji nastop v prvi ligi: Šmartno ob Paki - Dravograd (2:1), vstopil v 42. minuti namesto Pavličiča.

Dejan Sreš (Odranci)

Leta 1988 rojeni Sreš je v prvi ligi odigral 30 tekem. Kot član Nafte je v sezoni 2011/12 zbral 2.326 minut, dosegel je dva zadetka (prvega proti Domžalam, 5.11.2011) in prejel dva rumena kartona. Igral je še za Muro in Beltince, za Odrance pa nastopa že drugič v karieri, vrnil se je pred začetkom te sezone.

Prva tekma v prvi ligi: Triglav - Nafta (2:1), 17.7.2011, igrišče je zapustil v 78. minuti, ko ga je zamenjal Raduha.

Zadnja tekma v prvi ligi: Koper - Nafta (2:0), 5.5.2012.

Erik Hozjan (Odranci)

Leta 1995 rojeni Hozjan je v sezoni 2011/12 zbral 62 minut na petih tekmah v dresu Nafte, prejel je tudi en rumen karton. Nekaj časa je v mladinskih konkurencah preživel kot član Mure, igral pa je tudi v Avstriji za Bairisch Kölldorf. V Odrancih je od začetka te sezone.

Prva tekma v prvi ligi: Maribor - Nafta (6:0), 7.4.2012, v igro je vstopil v 64. minuti namesto Kajtazija.

Zadnja tekma v prvi ligi: Nafta - Gorica (1:1), 12.5.2012, v igro je vstopil v 89. minuti namesto Kajtazija.

Patrik Raduha (Odranci)

Leta 1990 rojeni Raduha je v prvi ligi v dresu Nafte odigral na 38 tekmah. Zbral je 2.190 minut, dosegel je en zadetek (proti Rudarju, 31.3.2012) in prejel 4 rumene kartone. Nekaj časa je v mlajših selekcijah preživel tudi kot član Maribora, ter polovico lanske sezone v dresu Mure.

Prva tekma v prvi ligi: Nafta - Gorica (1:4), 16.4.2011, v igro je vstopil v 79. minuti namesto Vaša.

Zadnja tekma v prvi ligi: Rudar - Nafta (5:2), 20.5.2012.

Vladimir Kokol (Rakičan)

Leta 1972 rojeni Kokol je v prvi ligi odigral kar 257 tekem (32 za Železničar Maribor, 167 kot član Mure, 21 v dresu Olimpije, 17 kot član Rudarja in 20 v dresu Maribora). Skupaj je zbral 19.133 minut, dosegel je 16 zadetkov (prvega v dresu Železničara Maribor proti Zagorju, 30.8.1992), prejel je 70 rumenih in 5 rdečih kartonov. Poleg omenjenih klubov je bil tudi član Gančan in Čarde, Slaven Belupa (Hrvaška), Nazareth Illit (Izrael), avstrijskih Wildona, St. Margaretna in Hartmannsdorfa. V Rakičanu je od sezone 2015/16. Zbral pa je tudi 12 nastopov za člansko reprezentanco Slovenije in dosegel zadetek proti Estoniji, 29.3.1995.