11.3.2022

Muraši so v 26. krogu Prve lige Telemach na Fazaneriji pred 2.500 gledalci premagali ljubljansko Olimpijo in se povzpeli na četrto mesto lestvice.

Mura: Ljubić, Pucko, Balažic, Bobičanec (od 86. Karamarko), Horvat (od 62. Ouro), Kous, Lorbek, Daku, Mulahusejnović (od 76. Kozar), Šturm (od 87. Lotrič), Gorenc.

Olimpija: Banić, van Bruggen, Čabraja, Crnomarković, Kvesić, Boakye (od 88. Aldair), Sešlar (od 61. Nukić), Matko (od 72. Prelec), Pilj, Mudražija, Prtajin.

Strelci: 1:0 Daku (8.), 1:1 Kvesić (11., 11-m), 2:1 Boakye (25., avtogol), 2:2 Crnomarković (38.), 3:2 Bobičanec (46.).

Rumeni kartoni: Balažic, Lorbek, Gorenc, Ljubić.

Mura je tekmo začela odlično in povedla že v 8. minuti, ko sta si Luka Bobičanec in Mirlind Daku izmenjala dvojno podajo, kosovski napadalec pa je dosegel svoj prvi zadetek v PLT.

Že dve minuti za tem pa je glavni sodnik David Šmajc pokazal na belo točko zaradi prekrška Kousa nad Kvesićem. Slednji je izvedel najstrožjo kazen in v 11. minuti izenačil izid na 1:1.

Muraši so znova povedli v 25. minuti. Tudi tokrat je bil podajalec Luka Bobičanec, ki je žogo poslal pred vrata Olimpije, tam pa jo je pred Mulahusejnovićem v lastno mrežo potisnil Boakye.

Za ponovno izenačenje je v 38. minuti poskrbel Crnomarković, ki je visoko skočil v kazenskem prostoru in dosegel zadetek z glavo. Prvi polčas se je tako končal z neodločenim izidom.

Izjemna strelska predstava se je nadaljevala takoj na začetku drugega polčasa. Že v 34 sekundi je Bobičanec streljal proti vratom Olimpije, žoga je na poti zadela Damiana van Bruggena, spremenila smer in končala v mreži. Od tu dalje se mreži nista več tresli. Tekma se je tako končala z zmago Mure 3:2.

Že v nedeljo pa Muraše čaka še en derbi. V Ljudskem vrtu se bodo ob 17.30 pomerili z Mariborom.