25.7.2022

Nogometaši Mure so včeraj v Murski Soboti premagali Domžale s 4:3 (1:3).

Kljub začetni premoči domačih so prvi del prepričljivo dobili gostje. Luka Bobičanec je po akciji v 14. minuti podal pred gol, tam pa je bil na pravem mestu Mirlind Daku. Maruško je v 22. minuti zadel le prečko.

Domžalčani so le nekaj minut pozneje ne le izenačili, ampak poskrbeli za preobrat. Za 1:1 je v 24. minuti zadel Janez Pišek. Domači si še niso dobro opomogli po izenačenju, ko je padel še en zadetek. V 27. minuti je bil pred domačim vratarjem najhitrejši Strajnar in zadel z glavo.

Mura je v 29. minuti zapravila enajstmetrovko, potem ko je po prekršku nad Bobičancem slednji sam postavil žogo na belo točko, a jo poslal visoko prek vrat.

V 37. minuti pa so gostje še enkrat s hitro akcijo izigrali domačo obrambo, do strela pa je s kakšnih 14 metrov prišel Jakupović in zadel.

V drugem polčasu so se gostje pomaknili v obrambo, domači pa so bili vse nevarnejši. V 61. minuti je po podaji Žige Kousa še drugič na tekmi zadel Daku.

V 68. minuti je po prekršku nad Maruškom, ki je bil sam pred vrati, rdeč karton dobil Janez Pišek, domači pa so imeli še drugo enajstmetrovko na tekmi.

V prvem poskusu je strel Dakuja vratar Mulalić ustavil, toda pred tem je prehitro zapustil golovo črto in Mura je dobila še tretji poskus. Tokrat je Bobičanec streljal bolje kot v prvem polčasu in izenačil na 3:3.

Muraši so še naprej pritiskali in 90. minuti je za končnih 4:3 zadel Nikoli Petkoviću.