Nafta klonila proti Fužinarju

2.10.2022

Na zelenici Mestnega stadiona Ravne na Koroškem je bila v soboto, 1. oktobra 2022, odigrana tekma 10. kroga 2. SNL, kjer sta se pomerila Nafta 1903 in NK Fužinar Vzajemci. Srečanje se je končalo s porazom Lendavčanov z 2:1.

NK Fužinar Vzajemci - NK Nafta 1903  2:1 (0:1)
(Fehér v 21. min; Plaznik v 54. min - 11 m; Svržnjak v 73. min)

Začetna enajsterica NK Nafta 1903: Ágoston Álmos, Dinnyés od (68. Sulejmanović), Haljeta, Oštrek, Stare (od 78. Čavara), Szabó (od 60. Brkić), Kumer, Papp, Fehér, Florjanc (od 60. Drk) in Zoltán Gergő (od 78. Urh).

Začetna enajsterica NK Fužinar Vzajemci: Marčič; Pesjak (od 90. Krevh), Offei Gyimaha (od 46. Cener), Plaznik, Paradiž, Lima Mpanzu (od 46. Svržnjak), Ibrian (od 93. Vukolić), Grešovnik (od 72. Krebs), Turičnik, Vujčić in Posinković.

Rumeni kartoni: Ágoston Álmos, Stare, Papp, Dinnyés; Ibrian, Marčič.

Sodniki: Uroš Rađević (glavni sodnik), Uroš Bence (1. Pomoč) in Aljaž Holcman (2. pomoč).

Delegat: Danilo Levačič.

Št. gledalcev: 200.

Nafta je na Mestnem stadionu Ravne na Koroškem v prvem polčasu pokazala premoč nad domačini. V 21. minuti je Barnabás László Fehér zadal gol in tako postavil tudi rezultat 0:1 v prvem polčasu.

Drugi polčas pa Lendavčanom ni bil tako naklonjen. Najprej jim je bila dosojena najstrožja kazen v 54. minuti. Tako je za izenačenje poskrbel z enajstmetrovko Nejc Plaznik. Nato pa je v 73. minuti Ivijan Svržnjak povišal rezultat na 2:1 in postavil tudi končni rezultat tekme.

Nafta bo v petek, 7. oktobra, na Športnem parku Lendava ob 18. uri gostila Kety Emmi&Impol Bistrica.