Beltinci, 10.8.2013

Nogometašice Teleing Pomurja so v drugem krogu kvalifikacij za Žensko ligo prvakov premagale FC Bobruichanko iz Belorusije. V Beltincih se je zbralo okrog 600 gledalcev.

Teleing Pomurje: Pavlovski, Ketiš, Vrabel, Erman, Benak, Rogan, Conjar, Eržen, Tibaut, Rola in Nikl. Klop: Puš, Zelko, Misja, Marič, Prša, Kozar in Črnko.

Bobruichanka: Olsehi, Ayila, Manzhuk, Davydovich, Malinovskaya, Jegede, Buzinova, David, Loginova, Diala in Kuchinskaya. Klop: Novikova, Kunitskaya, Yeschik in Ejovwo.

Glavna sodnica: Sandra Braz Bastos (POR)

ZAČETEK TEKME!

4.min: Po predložku iz kota je Erženova merila preko vrat.

7.min: GOOL! 1:0 za Bobruichanko. Po podaji iz kota je z roba kazenskega prostora zadela Kuchinskaya, ki je matirala slabo postavljeno Pavlovsko.

15.min: Vratnica Teleing Pomurja! Po podaji iz kota je ustrelila Tibautova, zatresla vratnico, v nadaljevnju akcije je Erženovi zadetek preprečila ena izmed obrambnih igralk, od katere se je žoga odbila v kot. Po lepi podaji iz kota je na drugi vratnici za nekaj centimetrov bila prekratka Vrablova, ki bi žogo le še potisnila v gol.

29.min: Prosti strel za Belorusinje iz velike oddaljenosti. Pavlovska je žogo odbila v kot. Po kotu še ena priložnost za gostje, Pavlovska je bila še enkrat uspešna.

31.min: Po podaji iz kota je Olehijeva Erženovi snedla žogo z glave.

34.min: Lep predložek Ketiševe iz desne strani, vendar je bila gostujoča vratarka hitrejša od Vrablove.

37.min: Prečka Teleing Pomurja! Po podaji iz kota je Niklova z glavo zatresla prečko.

42.min: GOOOOOL! 1:1! Po lepi podaji Kaje Eržen z desne strani je z glavo zadela Tanja Vrabel!

KONEC PRVEGA POLČASA! Po začetnem šoku, ko so gostje zadele iz navidez nenevarne akcije, so Pomurke vzpostavile ravnotežje, dvakrat zatresle tudi okvir vrat, ter pred koncem polčasa vendarle izenačile.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Menjava pri Bobruichanki. Tretyakova je zamenjala Dialo.

47.min: Prosti strel za Teleing Pomurje na 20 metrov od gola.

48.min: Prečka! Monika Conjar je zatresla prečko iz prostega strela.

60.min: Strel Conjareve je končal v naročju gostujoče vratarke.

65.min: Igra je bila prekinjena pet minut zaradi nidenja zdravniške pomoči gostujoči vratarki.

67.min: Menjava pri Teleing Pomurju. Nina Marič je zamenjala Kajo Eržen.

70.min: Prosti strel za Teleing Pomurje na okoli 18 metrov oddaljenosti od gola. Rumeni karton je prejela Davidova.

71.min: Strel Tanje Vrabel je zletel tik čez prečko.

73.min: Menjava pri gostjah. Olehijevo je zamenjala Novikova.

74.min: Rumeni karton je prejela Manzhukova

76.min: Drugi rumeni karton je prejela Davidova.

77.min: GOOOL! 2:1 za Teleing Pomurje! Po podaji iz kota je z glavo zadela Kristina Erman. Menjava pri gostjah. Eyowo je zamenjala Tretyakovo.

85.min: Menjava pri Teleing Pomurju. Anja Prša je zamenjala Moniko Conjar.

89.min: GOOOOL! 3:1! Strelka zadeka Andreja Nikl, po lepi globinski podaji Ermanove v kazenski prostor.

90.min: Še sedem minut sodniškega dodatka.

KONEC TEKME! Nogometašice Teleing Pomurja so v težki tekmi le strle odpor Bobruichanke in slavile sila pomembno zmago.

Več fotografij v spodnji galeriji (foto: Kristijan Škrlec) ...