30.11.2021

V soboto je bilo v Radencih odigrano srečanje 9. kroga 2.DRL, kjer sta se pomerili ekipi Arcont Radgone in RK Pomurje. Hkrati je to bil derbi bratov na trenerskih klopeh. Srečanje so na koncu dobili domačini.

RK ARCONT RADGONA - RK POMURJE 32:27 (15:14)

Tekmo so bolje odprli domačini, ki so povedli z 2:0 in 5:3 v 7. minuti. Radgončani so večji del 1. polčasa vodili za gol ali 2 in v 15. minuti so prvič povedli za +3 (11:8). Sobočani nikakor niso mogli izbeačiti, čeprav so nekaj krat prišli samo na zadetek zaostanka. Prvi polčas se je končal s prednostjo domačinov 15:14.

V začetku 2. polčasa so gostej prvič izenačili na 15 in v 35. minuti tudi prvič povedli z 17:18. Delni izid 5:0 med 35. in 41. minuto je prinesel vodstvo domačih 22:18 in Alan potočnjak je vzel minuto odmora, ki je ustavila nalet domačinov. Do konca tekme se gostje niso uspeli približati na bližje kot -3 (nazadnje v 55. minuti na 28:25, ko je Neno Potočnjak vzel še svojo zadnjo minuto odmora). Do konca tekme so domači svojo prednost še nekoliko povišali (v 59. minuti na +6) in končni izid 32:27 za domače.

V obrambi je bil za Sobočane nerešljiva uganka Rojht, ki je dosegel 12 zadetkov, kljub dobrim obramba Pečeta, ki je skupaj obranih 12 strelov.

Pri gostih je Hedl dosegel 6 (3/4 iz 7m), Sever (1/2 iz 7m), Žižek Cvetko in Zver po 4 zadetke.

Pomurje je z dvema točkama na predzadnjem, osmem, mestu. Radgona je 6 s 4 točkmai in 2 tekmama manj.

Obrambe in strelci:

RK ARCONT RADGONA: Perša, Škrjanec (3 obrambe), Prosenjak (4 obrambe), Budja, Ulaga, Šijanec, Žunič 9 (3), Šijanec, Rojht 12 (1), Ratnik 1, Bratkovič 2, Kolbl 6, Štumberger 1, Cotič 1.

RK POMURJE: Čepe (12 obramb), Vild-Marič, Černela, Pintarič, Črešner 1, Basri 2 (1), Sever 4 (1), Žižek - Cvetko 4, Hedl 6 (3), Rožman-Rader, Falež 2, Šerbinek 1, Ružič, Kocan 3, Kuhar, Zver 4.