V Presiki potekal mednarodni strelski turnir

31.5.2023

V Presiki je minulo nedeljo potekal drugi turnir mednarodne MK lige 2023.

Strelsko društvo Rudar Presika pri Ljutomeru je na mednarodnem turnirju gostilo strelce iz UE Ljutomer, Murska Sobota, Lendava in Ormož ter strelske ekipe iz Madžarske.

MK liga, 2. turnir - SD Rudar Presika – rezultati:

Na turnirju je ekipa Športno strelsko društvo Murska Sobota zaostala le za domačini Strelskega društva Rudar Presika, ekipno je tretje mesto osvojilo Strelsko društvo Gederovci. ŠSD Murska Sobota II. so osvojili 7. mesto, ŠSD Murska Sobota III. 8. mesto, Strelsko društvo Jezero Dobrovnik 9. mesto, SD Mesto Ljutomer 10. mesto in SD Črenšovci 12. mesto.

V kategoriji moški posamezno je prvo mesto zasedel Kopinja Jože iz ŠSK Coal Petišovci, drugo mesto si je pristreljal Nagy György iz ekipe PLE Zalaegerszeg, tretje pa član gostujoče ekipe Križanič Toni. Makari Igor iz ekipe ŠSD Murska Sobota je zasedel 4. mesto, Varga Gabor iz ŠSK Coal Petišovci 5. mesto, Nemec Drago iz SD Gederovci 7. mesto, 9 mesto je osvojil Kous Robi, 10. pa Kreft Milan, oba prav tako člana SD Gederovci.

Med mladimi strelci je zmagal Balažic Danijel pred Ivančič Luko, oba strelca ŠSD Murska Sobota II, tretje mesto je osvojil Tavasy Norbert iz ekipe PLE Zalaegerszeg, Časar Robert ml. iz ŠSD Murska Sobota je osvojil 4. mesto, Benko Rok iz ekipe ŠSD Murska Sobota II pa 5. mesto.