Alen Žitnik postal državni prvak v vožnji na čas

13.9.2023

Minuli konec tedna je Alen Žitnik na kolesarski dirki v Novem mestu v kategoriji dečki A (U15) postal državni prvak v vožnji na čas.

V soboto, 9. septembra, je Alen Žitnik iz Borec slavil na kolesarski dirki v Novem mestu v kategoriji dečki A (U15) in tako prvič postal državni prvak.

Tekmovalci so se pomerili na zelo zahtevni trasi. Dolžina kroga je bila 4,2 kilometra, višinska razlika kroga pa 20 metrov. Kolesarji so odpeljali 2 kroga.

Alen (KK Tropovci) je drugouvrščenega Olenik Maksa (MEBLOJOGI Pro-Concrete) premagal za 0,963 sekunde, tretjeuvrščenega Otoničar Miha (Pogi Team UAE GENERALI) pa kar za 11,554 sekunde.