Žuti po podaljšku v polfinale pokalnega tekmovanja

4.4.2024

V četrtfinalu Pokala Pivovarne Union je bila danes, 4. aprila, v Ljubljani odigrana tekma med  Ilirijo 1911 in Beltinci Klima Tratnjek. Beltinčani so z zmago 1:2 napredovali v polfinale.

Ilirija 1911 - Beltinci Klima Tratnjek 1:2 (0:0, 0:0)

(Kaučič v 100. min, Lukežič v 102. min, Kralj v 115. min.)

Na Stadionu Ilirija v Ljubljani je danes potekala zadnja tekma v četrtfinalu pokalnega tekmovanja. Do sedaj v polfinale uvrščeni Muri, Rogaški in Gorici, so se z zmago pridružili še Beltinčani.

Ilirija 1911: Dermastija, Fink, Mlakar, Bartolj, Špernjak, Gutić, Kračun, Biggs, Novak, Bustos, Maksimović. Trener: Miki Kondić.

Beltinci Klima Tratnjek: Zver, Zorman, Jug, Pihler, Štrakl, Sočič, Kralj, Kaučič, Črnko, Černe, Rantaša. Trener: Damjan Gajser.

Rumeni kartoni: Dejan Maksimović, Patrik Jug, Tin Štricelj, Din Gutić.

Po več akcijah in priložnostih se je redni del tekme končal brez zadetkov.

V prvem delu podaljška so Beltinčani povedli. V 100. minuti je po izbiti žogi z vrha kazenskega prostora zadel Kaučič, a veselje žutih ni trajalo dolgo. V 102. minuti so nogometaši Ilirije izenačili. Z glavo je po podaji Glavasa zadel Lukežič.

Odločilni gol je v 115. minuti dosegel Kralj, ki je zadel po podaji Lebana z desne strani. Beltinčani so se z zmago 1:2 uvrstili v polfinale pokalnega tekmovanja.

Tekmo si lahko ogledate na spodnji povezavi.

Polfinalna dvoboja bosta čez tri tedne, pari pa bodo znani v ponedeljek zvečer.