7.4.2024

Muraši so v 29. krogu Prve lige Telemach sinoči izgubili proti Celju. Ste jih spodbujali na tribuni?

Mura: Mihelak, Pucko, Sadriu, Proleta, Kous (od 81. Jovićević), Tripi, Turudija (od 59. Antolin), Nuhanović (od 81. Šarić), Trontelj, Kiziridis (od 59. Lamy), Čakš (od 59. Maroša).

Celje: Rozman, Karničnik, Vuklišević, Zec, Ajhmajer, Zabukovnik, Popović (od 74. Dulca), Svetlin (od 84. Vrbanec), Prucev (od 84. Menalo), Aarons (od 64. Edmilson), Matko (od 74. Bobičanec).

Strelci: 1:0 Čakš (7.), 1:1 Karničnik (22.), 1:2 Vuklišević (42.), 1:3 Matko (49.).

Rumeni kartoni: Trontelj, Sadriu; Matko.

Rdeči karton: Menalo (90+4.).

Celjani so bili po precej izenačenem prvem polčasu boljši v drugi polovici tekme. Kljub več lepim priložnostim grofov so Muraši preko Čakša v sedmi minuti prvi zatresli mrežo nasprotnika.

Za izenačenje je z izjemnim strelom poskrbel nekdanji član Mure Karničnik. Gostje so pred koncem prvega polčasa v 42. minuti povedli. Po podaji Popovića iz kota je bil v skoku najvišji Vuklišević.

Mura je odločno začela tudi drugi polčas, a jih je z golom v 49. minuti umiril prvi strelec lige Matko. Do konca tekme ni bilo več zadetkov. Si je pa Menalo zaradi odrivanja tik pred koncem prislužil rdeč karton.

Pred 2300 gledalci so črno-beli klonili proti prvouvrščenim Celjanom. Ste bili med navijači?