19.4.2024

V športnem parku Beltinci je danes bila odigrana tekma 26. kroga 2. SNL med Beltinci Klima Tratnjek in NK Krka. Zmago so slavili gosti z rezultatom 0:1.

Beltinci Klima Tratnjek - NK Krka 0:1 (0:1)

(Nadarević v 17. min)

Začetna enajsterica Beltinci Klima Tratnjek: Moćić, Težački, Zorman, Pihler, Štrakl, Sočič, Kralj, Katuša, Kaučič, Črnko, Rantaša

Začetna enajsterica NK Krka: Čadež, Blaževski, Ivetić, Lipec, Milanović, Lalić, Carl, Dervišević, Kovačič, Gliha, Nadarević

Gosti so povedli že v 17. minuti, ko je z bližine zadel Nadarević. Prva menjava je bila pri gostih v 32. minuti, ko je Simić šel v igro namesto Ivetića. Gostje so se uspešno rešili pred odmorom ko je v 43. minuti eden od novomeških branilcev v zadnjem trenutku izbil predložek Jana Bruna Kralja in preprečil udarec Maksimiljanu Zormanu.

V 46. minuti je v domači ekipi prišlo do dveh menjav. V igro je namesto Katuše šel Nerguti, Černe pa je zamenjal Rantašo. Beltinčani so v drugem polčasu zaigrali bolje, igro pa je poživil predvsem rezervist Černe.

V 58. minuti je pri gostih Žur zamenjal Kovačiča. Pri domačih pa sta sledili še dve menjavi v 65. minuti, ko je Ignjič zamenjal Črnka. V 80. minuti pa je v igro namesto Zormana šel Kosi. Tekma se je končala z zmago gostov 0:1.

Klima Tratnjek Beltinci se bo v naslednjem krogu 2. SNL pomerila v Slovenski Bistrici proti Kety Emmi&Impol Bistrica. Naslednja preizkušnja pa jih čaka v sredo v Novi Gorici za uvrstitev v finale Pokala Pivovarna Union.