Zmaga Mure proti Radomljam

20.4.2024

Danes je bila Športnem parku Domžale odigrana tekma 32. kroga PLT med Radomljami in Muro. Muraši so v gosteh zmagali 1:2.

NK Kalcer Radomlje - NŠ Mura 1:2 (1:1)

(Maroša v 7. min, Korun v 37. min.; Čakš v 73. min)

NK Kalcer Radomlje: Velić, Posavac (od 74. Hrvoj), Korun, Dobrovoljc, Marković (od 74. Cruz), Gnjatić, Barnabas (od 60. Krolo), Malenšek (od 74. Letaj), NLandu (od 81. Cerar), Šošić, Kukovec.

NŠ Mura: Mihelak, Pucko, Sadriu, Proleta, Kurtović, Cottrell (od 72. Čakš), Turudija (od 59. Antolin), Nuhanović, Cipot, Šarić (od 59. Kiziridis), Maroša (od 93. Lamy).

Žiga Kous in Matic Maruško zaradi prepovedi igranja danes nista zaigrala. Črno – beli so na zelenici pogrešali tudi poškodovanega Tripija. Se je pa po hudi poškodbi v igro vrnil Kai Cipot, ki je bil odsoten vse od lanskega julija.

Za vodstvo Mure je že v 7. minuti poskrbel Maroša, ki je iz 17 metrov zadel po podaji Cottrella. V 37. minuti so domači izenačili. Po tem ko se je dvakrat zatresla prečka je žogo v gol pospravil Korun. V prvem polčasu, ki se je končal z izenačenjem 1:1, sta porumenela Turudija in Proleta.

V 73. minuti je Mura preko Čakša ponovno povedla. Minutno za tem, ko je vstopil v igro, je visokorasli napadalec Mure zaključil bliskovit protinapad, izkoristil podajo Maroše in goste znova popeljal v vodstvo. V 82. minuti so imeli domači priložnost za izenačenje, a se je z obrambo izkazal vratar Mure. V izdihljajih tekme je zaradi zavlačevanja porumenel Mihelak. Tekma se je končala z zmago mure 1:2.

Mura se bo v naslednjem krogu tekmovanja pomerila z Aluminijem. Tekma bo na Mestnem stadionu Fazanerija odigrana v ponedeljek, 29.aprila 2024, ob 17.30. Še prej pa se bodo črno – beli v četrtek, 25. aprila, v polfinalu pokalnega tekmovanja doma pomerili z Rogaško.