Nafta izgubila proti Rogaški

9.5.2022

Nogometaši Nafte so včeraj v Športnem parku Lendava odigrali tekmo 28. kroga 2. SNL in proti Rogaški in izgubili z 2:3.

NK Nafta 1903 - NK Rogaška 2:3 (0:3)

(Pavlović v 5. min, Gobec v 24. min, Majcenić v 39. min; Kumer v 59. in 90. min)

Začetna enajsterica Nafta 1903:

Začetna enajsterica NK Rogaška:

Sodniki: Gergič Nejc (glavni sodnik), Benc Uroš (1. pomoč), Horvat Denis (2. pomoč)

Delegat: Anželj Damjan

Št. gledalcev: 450

Rumeni kartoni: Majcenić (16. min), Csaba (27. min), Szabo (60. min), Nemeth (91. min)

Tekmo je odlično začela ekipa Rogaške, saj je že v 5. minuti Pavlović zadel po podaji Neskića in tako poskrbel za vodstvo z 0:1. V 24. minuti je Gobec najprej preigraval, nato pa akcijo zaključil z golom in povišal vodstvo Rogaške na 0:2. V 39. minuti je Rogaška vodila že 0:3. Rešek je poslal svoj predložek Majceniću, ki pa je akcijo zaključil z zadetkom. To je tudi bil končni izid prvega polčasa.

V drugem polčasu so domačini le pričeli z dobro igro in začeli pritiskati na nasprotnika ter v 59. minuti znižali rezultat na 1:3. Za Nafto je zadel Kumer. V 68. minuti so imeli domači ponovno priložnost z enajstmetrovko, vendar jo je Lojen obranil. V 90. minuti, tik pred koncem srečanja, pa je Kumer ponovno dobil priložnost in zadel še en gol ter tako izboljšal rezultat. Na koncu srečanja je slavila ekipa Rogaške z 2:3.

Nafta v petek, 13. maja, igra v gosteh pri Beltincih ob 17.30.