Murska Sobota, 14.7.2022

Nogometaši Mure so se uvrstili v drugi krog kvalifikacij konferenčne lige, kjer jih čaka irski St. Patricks Athletic.

Muraši so na včerajšnji povratni tekmi premagali moldavski Sfintul Gheorghe in tako kot na prvi tekmi, so bili tudi tokrat boljši z rezultatom 2:1 (0:0). Domačini so odpor tekmecev strli šele v drugem polčasu, v katerem so bili prepričljivo boljši.

V uvodu je Daku zapravil dve priložnosti, v 28. minuti je Matic Maruško z 18 metrov odlično streljal, gostujoči vratar Nicolae Calancea pa je žogo odbil v prečko. V prvi minuti drugega polčasa je Daku lepo našel Žigo Kousa, ta je neoviran stekel proti vratarju, ki je po strelu žogo odbil, a le na glavo Nikole Petkovića, ki je dosegel zadetek.

Muraši bi se lahko po dosežem golu hitro napolnili mrežo tekmecev, a jim to ni uspelo. Najboljši igralec tekme, kosovski napadalec Mirlind Daku je namestil več kot stoodstotno priložnost Kousu, ki pa je zgrešil nemogoče, premalo natančen je bil malo kasneje tudi Luka Bobičanec.

Bobičanec je v 77. minuti storil napako, ki jo je nespretno reševal še Gregor Balažic, Serhei Sinarenco pa je z natančnim strelom z leve strani vse to kaznoval. Razpoloženi Daku je bil ves drugi polčas stalna nevarnost za tekmečevo obrambo, odlično igro pa je kronal v 81. minuti, ko je odlično umiril žogo po podaji Bobičanca, si ustvaril prostor za strel, žoga pa je po njem s pomočjo vratnice končala v mreži.