Mestni stadion Fazanerija , 19.8.2022

Nogometašice None Pomurja Beltinci so včeraj na Fazaneriji odigrale polfinalno tekmo prvega kvalifikacijskega turnirja za ligo prvakov. V Murski Soboti so slovenske prvakinje izgubile proti Shelbournu z 0:1 (0:1).

Začetna postava pri ŽNK Nona Pomurje: Kocijan, Rakovec, Dimitrijević, Kos, Šoštarič, Korošec, Klopčič, Horvat, Kolbl, Makovec, Yoshida.

Začetna postava pri Shelbourne FC: Budden, OReilly, Graham, Gargan, Slattery, Quinn, Stapleton, Fox, Keenan, Starr, Murray.

Strelka: O`Reilly (4.).

Že v prvi minuti obračuna v Fazaneriji so gostje prišle do najstrožje kazni, a je nato vratarka domačih Iva Kocjan obranil strel Noelle Murray.

Toda v četrti minuti je pritisk Shelbourna s strelom z glavo unovčila Heather O`Reilly.

Čeprav je bila pobuda na strani gostiteljic, pa se izid do polčasa ni spremenil.

Pomurje je imelo v uvodu drugega polčasa še naprej pobudo, a igralkam ni uspelo izkoristiti niti nekaj nezanesljivih lovljenj gostujoče vratarke Amande Budden.

Drugi polčas se je na Fazaneriji tako končal z zmago irskega Shelbourna.

Pomurke bodo tako v nedeljo igrale le še tolažilno tekmo za tretje mesto v skupini proti armenski Hayasi.