12.12.2022

Danes je bila na Mestnem stadionu Fazanerija v Murski Soboti odigrana tekma 20. kroga PLT, zadnja v letu 2022, kjer sta se pomerila Mura in Domžale, slednji so v Prekmurju osvojili vse tri točke.

NŠ Mura - NK Domžale 0:1 (0:1)

(Đurić v 30. min)

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Začetna enajsterica NK Domžale:

S to tekmo se zaključuje jesenski del Prve lige Telemach. Mura po dveh zaporednih remijih brez doseženega zadetka danes na Fazaneriji gosti Domžale, ki so po Radomljah ugnali še Celje.

1. minuta: Začetek srečanja.

5. minuta: Prepovedan položaj! Daku je stresel mrežo nasprotnikov, vendar gol ni bil priznan.

6. minuta: Takoj za tem je do priložnosti prišel Kovačević, ki pa ni uspešno izvedel akcije. Ostaja 0:0.

10. minuta: Mura pritiska. Pripravili so si že nekaj lepih priložnosti za zadetek.

12. minuta: Z bližine je Klepač ogrel dlani Ajdina Mulalića. Po odbitku je prišel do žoge Daku, ki pa žal ni dobro zadel žoge.

21. minuta: Prelep predložek Shabanhaxhaja v sredino igrišča, našel je Dakuja, ki je z glavo meril mimo vratnice. Ostaja 0:0.

30. minuta: Za Domžale je po podaji Schoissengeyra gol z glavo zadel Đurić. 0:1

38. minuta: Durdov in Kovačević sta izvedla hiter protinapad, na srečo je bil na pravem mestu Balažic, ki je preprečil povečanje vodstva.

45. minuta: Konec prvega polčasa.

Po prvi polovici zadnjega jesenskega srečanja bolje kaže Domžalčanom.

46. minuta: Začetek drugega polčasa.

51. minuta: Priložnost za Cipota, ki pa ni uspešno izvedel akcije.

52. minuta: Rumeni karton je prejel Durdov.

54. minuta: Lepa priložnost za goste, Jovičević je pomeril in streljal tik ob desni vratnici.

56. minuta: Pritisk Domžalčanov se stopnjuje.

64. minuta: Menjava pri Muri. Iz igre Kous in D. Šimkus, v igro Kozar in Šroler.

70. minuta: Rumeni karton je prejel Daku.

71. minuta: Rumeni karton je prejel sedaj še Kozar.

74. minuta: Z desne strani je v sredino visoko streljal Shabanhaxhaj, navidez povsem nenevarno podajo, ki pa je na koncu končala na prečki.

75. minuta: Menjava pri Domžalah. Z igrišča Kovačević in Durdov, na zelenico Jakupović in Barišić.

79. minuta: Še ena menjava pri Domžalah. Igro zapušča Jovićević, v igro vstopa Offenbacher.

84. minuta: Domžalčani so se umaknili na svojo polovico in uspešno branijo vodstvo. Črno-beli pa skušajo prebiti bunker in priti do gola. Za zdaj neuspešno. Ostaja 0:1.

89. minuta: Menjava ponovno pri Muri. Tokrat zelenico zapuščata Pucko in Kuzmič, v igro vstopata Majić in Breznik.

90+3. minuta: Rumeni karton je prejel Offenbacher.

Konec srečanja.

Jesenski del PLT se je zaključil v Murski Soboti, kjer je Mura izgubila proti Domžalam z 0:1.