Beltinčani prepričljivo premagali Tolmin

13.8.2023

Drugoligaško tekmovanje se po dvojni prestavitvi nadalje s tekmami četrtega kroga. V soboto, 12. avgusta, so Beltinčani v Športnem parku Beltinci gostili povratnike med drugoligaše iz Tolmina, in jih premagali s 3:1 (2:0).

ND Beltinci Klima Tratnjek - TKK Tolmin 3:1 (2:0)

(Zorman v 2. min, Čakš v 44. in 49. min, Kerrebijn v 60. min)

Začetna enajsterica ND Beltinci Klima Tratnjek: Zver, Vodeb, Zorman (od 80. Dvoršak), Kosić (od 63. Bujan), Pihler (od 80. Emruli), Sočič, Kralj (od 91. Slokan), Težački, Kaučič, Rantaša, Čakš (od 63. Štrakl).

Začetna enajsterica TKK Tolmin: Drašček , Maes (od 79. D. Perše), Šturm, Kujović (od 69. Frelih), Močnik, Prodanović, Vidmar (od 46. Kerrebijn), Skrbin, Kumer, Rutar (od 79. Sadiković), Kutin (od 46. M. Perše).

Rumeni kartoni: Vodeb, Pihler, Zorman; Kerrebijn.

Sodniki: Blaž Bezjak (glavni sodnik), Jernej Flajšman (1. pomoč), Aleš Rumež (2. pomoč). Delegat: Janko Turk.

Domačini so povedli že v drugi minuti srečanja. Pihler je preigraval na desni strani kazenskega prostora in podal do Maksimiljana Zormana, ki je premagal vratarja Draščka za 1:0.

V 44. minuti je za povišanje vodstva Beltinčanov poskrbel Robert Čakš, ki je drugič na tekmi zadel še v 49. minuti. Takrat je prodrl po levi strani in se odločil za strel z velike razdalje ter še drugič na sobotni tekmi premagal gostujočega vratarja.

Gostje so v 60. minuti znižali izid. Po predložku z leve strani je z glavo zadel Kerrebijn. Tekma se je končala z rezultatom 3:1.

Beltinčani bodo v naslednjem krogu gostovali v Grosuplju. Tekma bo odigrana v soboto, 19. avgusta 2023.