14.8.2023

Danes je bila na ŠRC Bonifika Koper odigrana tekma 4. kroga PLT, kjer ekipa NŠ Mura premagala ekipo FC Koper.

FC Koper - NŠ Mura 1:3 (0:1)

(Shabanhaxhaj v 8. min; Barišič v 53. min: Maroša v 61. min- 11 m; Proleta v 70. min)

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Začetna enajsterica FC Koper:

Sodniki: Slavko Vinčić (glavni sodnik), Tomaž Klančnik (1. pomoč), Andraž Kovačič (2. pomoč), Alen Bubek (4. sodnik), Alen Borošak (5. sodnik) in Martin Matoša (6. sodnik).

Delegat: Sandi Kranjec.

Prvoligaško tekmovanje se po prestavitvi 3. kroga nadaljuje s tekmami četrtega kroga. Današnjo tekmo pri NŠ Mura vodi pomočnik trenerja Darjan Slavic. Kajti NŠ Mura je z današnjim dnem prekinila sodelovanje s trenerjem članske ekipe Dejanom Grabićem. Klub pa zapuščata tudi pomočnik trenerja Rok Hanžič in kondicijski trener Jan Košir.

Srečanje spremlja približno 1000 gledalcev.

Muraši so na teren prikorakali oblečeni v majice s sporočilom za poškodovanega Kaija Cipota: »Kai drži se«.

Začetek tekme.

V 8. minuti je Muro popeljal v vodstvo Dardan Shabanhaxhaj.

V 28. minuti se je Dardanu Shabanhaxhaju ponudila nova priložnost, po podaji za hrbet domače obrambe je z vrha kazenskega prostora ob Franju Prceju streljal preko vrat.

V 32. minuti priložnost za Muro. Koprčane je rešil okvir gola.

V 42. minuti iz igre Žiga Kous, v igro Žan Trontelj.

Prvi polčas se je končal z vodstvom črno-bejlih.

Začetek drugega polčasa.

Maks Barišič v 53. minuti izenačil rezultat tekme.

V 46 . minuti iz igre Andraž Ruedl, v igro Bede Amarachi Osuji.

Slavko Vinčić je po ogledu VAR posnetka pokazal na belo točko, enajstmetrovko bo izvajal Amadej Maroša.

V 61. minuti je tako streljal Amadej Maroša in povišal vodstvo Mure.

V 62 . minuti iz igre Nikola Jovićević in Ivan Šarić, v igro Filippo Tripi in Niko Kasalo.

V 68. minuti iz igre Luka Vešner Tičić, v igro Gabriel Groznica.

Borna Proleta povišal v 70. minuti vodstvo Mure.

V 74 . minuti iz igre Mark Pabai in Nik Omladič, v igro v Timothé Nkada in Maj Mittendorfer.

Koprčani so v 75. minuti  izpeljali hitro akcijo preko Maksa Barišića, a je strel domačega napadalca blokiral Kobie Morris.

V 82. minuti iz igre Nikola Krajinović, v igro Michael Pavlovič.

V 84. minuti iz igre Amadej Maroša in Dardan Shabanhaxhaj, v igro Nikola Petković in Tomaž Brdik.

Gabriel Groznica si je v 90. minuti prislužil rumeni karton.

Šest minut dodatka.

Drugi polčas se je končal z zmago črno-bejlih.

Mura bo v 5. krogu, ki bo odigrano v soboto, 19. avgusta, ob 17:30 na Mestnem stadionu Fazanerija gostila Kalcer Radomlje.