15.8.2023

Včeraj je bila na ŠRC Bonifika Koper odigrana tekma 4. kroga PLT, kjer ekipa NŠ Mura premagala ekipo FC Koper.

Koper: Koprivec, Pabai (od 74. Mittendorfer), Prce, Correia, Vešner Tičić (od 68. Groznica), Palčič, Omladić (od 74. Nkada), Barišić, Ruedl (od 46. Osuji), Krajinović (od 82. Pavlović), Mulahusejnović.

Mura: Mihelak, Maruško, Šarić (od 62. Kasalo), Kous (od 42. Trontelj), Maroša (od 82. Petković), Jovičević (od 62. Tripi), Jurišić, Proleta, Kurtović, Morris, Shabanahaxhaj (od 83. Brkić).

Rumena kartona: Groznica; Maruško.

Tekma se je pred 1500 obiskovalci začela napeto.

Dosedanji pomočnik Darjan Slavic je prvič vodil muraše na vroči Bonifiki, saj so včeraj pred tekmo iz soboškega ligaša sporočili, da so prekinili sodelovanje s trenerjem Dejanom Grabićem.

Začetek tekme je postregel s hitrim zadetkom gostov, ko je v 8. minuti Muro popeljal v vodstvo Dardan Shabanhaxhaj.

Pobudo so v nadaljevanju prevzeli domači, ki so si pripravili precej priložnosti, toda Klemen Mihelak v vratih Mure je bil zanesljiv.

Prvi polčas se je končal z vodstvom črno-bejlih.

Drugi polčas je bil podobno razgiban. Maks Barišič je že v 53. minuti izenačil rezultat tekme.

Slavko Vinčić je po ogledu VAR posnetka dosodil igro z roko in enajstmetrovko. V 60. minuti je tako streljal Amadej Maroša in povišal vodstvo Mure.

Gostje so svojo premoč potrdili še v 70. minuti, ko je po kotu Matic Maruško podaljšal žogo z glavo do druge vratnice, kjer je bil na pravem mestu Borna Proleta in jo zabil v gol.

Po šestih minutah dodatka se je drugi polčas končal z zmago črno-bejlih.

Mura bo v 5. krogu, ki bo odigrano v soboto, 19. avgusta, ob 17:30 na Mestnem stadionu Fazanerija gostila Kalcer Radomlje.