Lendavčani premagali Fužinar Ravne

Športni park Lendava, 20.8.2023

V 5. krogu 2. SNL je v soboto, 19. avgusta 2023, ekipa NK Nafta 1903 na Športnem parku Lendava gostila ekipo NK Fužinar Ravne. Ekipi sta se razšli z zmago domačih.

NK Nafta 1903 - NK Fužinar Ravne 2:0 (1:0)

(Oštrek v 40. min- 11m in v 62. min)

Začetna enajsterica NK Nafta 1903: Németh, Vuica (od 68. min Paljk), Dinnyés, Erniša, Bončina (od 68. min Cener), Oštrek, Novinič, Sebestyén, Polić (od 58. min Igrec), Verhas (od 46. min Rebernik) in Urh.

Začetna enajsterica NK Fužinar Ravne: Deronja, Klinar, Bajraj, Carl (od 46. min Adrović), Divine Igwe, Gaberšek Rotovnik, Sintean (od 75. min Vukolić), Morariu (od 58. min Krevh), Irmančnik, Gutić (od 75. min Lakovšek) in Turičnik.

Sodniki: Uroš Rađević (glavni sodnik), Žiga Šumer (1. pomoč) in Marcel Lahovič (2. pomoč).

Delegat: Domen Majcen.

Št. gledalcev: 400.

Rumeni kartoni: Oštrek; Deronja, Morariu, Irmančnik.

Prvi polčas je nakazoval premoč domačinov. Kar je potrdil tudi Stjepan Oštrek v 40. minuti, ko je streljal in zadel enajstmetrovko.

V drugem polčasu so domačini nato še povišali vodstvo. Strelec drugega gola v 62. minuti je bil ponovno Stjepan Oštrek in tako je postavil tudi končni izid tekme.

Lendavčani se bodo v 6. krogu 2. SNL v gosteh pomerili z ND Primorje eMundia, in sicer v soboto, 2. septembra 2023, ob 16:30.