Žuti do novih treh točk

3.9.2023

V nedeljo, 3. septembra, je bila odigrana tekma 6. kroga 2. SNL. Beltinci Klima Tratnjek so na domačem igrišču gostili Vitanest Bilje in zmagali 2:1.

Beltinci Klima Tratnjek : Vitanest Bilje 2:1 (2:0)

(Kralj v 28. in 37. min; Koron v 58. min )

Začetna enajsterica Beltinci Klima Tratnjek

Začetna enajsterica Vitanest Bilje

Sodniki: Nejc Gergič (glavni sodnik), Uroš Benc (1. pomoč), Marcel Lahovič (2. pomoč). Delegat: Viktor Hotko.

Št. gledalcev: 250

Rumeni kartoni: Kralj, Gajser, Dvoršak, Zorman, Kaučič, Marjanac.

Na tekmo sta se v prvo postavo vrnila Dvoršak in Kralj, prvič je od prve minute začel na igrišču Bujan. V 28. minuti so žuti izkoristili priložnost in prišli do prvega zadetka. Mrežo Lipičarja je z bližine zatresel Kralj. Že v 37. minuti je po prodoru in podaji Zormana za povišanje prednosti ponovno zadel Kralj. Prvi polčas se je končal s prepričljivim vodstvom Beltinčanov.

V 58. minuti so gostje z bližine uspeli znižati izid. Zvera je premagal Koron. To je bil tudi edini zadetek gostov. Rezultat se do konca srečanja več ni spremenil. Nove tri točke ostajajo v beltinski šumi.

Beltinčani bodo v sredo, 6. septembra, v Sežani s Taborom odigrali preloženo tekmo 2. kroga, v soboto, 9. septembra, pa odhajajo v goste v Velenje, kjer se bodo pomerili z ekipo Rudarja.