16.9.2023

Danes se je v Fazaneriji v Murski Soboti odvila tekma 6. kroga 1. SŽNL, kjer so Murašice gostile Olimpijo Ljubljana in zmagale z 1:0.

ŽNK Mura Nona - ŽNK Olimpija Ljubljana 1:0 (0:0)

(Vilčnik v 71. min)

Začetna enajsterica ŽNK Mura Nona:

Začetna enajsterica ŽNK Olimpija Ljubljana: Sara Nemet, Maja Madon, Vanja Duronjić, Urška Bratuša, Ana Milović, Zala Vindišar, Izabela Križaj, Sara Makovec, Maša Osojnik, Maja Dimitrijević, Laura Šenk.

Sodniki: Niko Mihelič, Aleš Rumež, Boštjan Bezjak.

Število gledalcev: 150.

Rumeni kartoni: Rozmarič (88.).

Danes se z derbijem v Murski Soboti začenja 6. krog SŽNL, kjer se bosta pomerili vodilni ekipi lige ŽNK Mura Nona in ŽNK Olimpija Ljubljana. Ekipi sta do sedaj v SŽNL odigrali skupno 23 tekem, od tega jih je štirinajst dobila ŽNK Mura Nona, osem pa ŽNK Olimpija Ljubljana, ena tekma pa se je končala z remijem.

V pokalu NZS sta se pomerili šestkrat, prve tri tekme so dobile Murašice, naslednji dve Zmajčice, zadnjo letos pa ponovno ŽNK Mura Nona.

Začetek tekme.

15. minuta: Priložnost za Zmajčice, vendar so hitro posredovale Sobočanke.

17. minuta: Protinapad domačink, brez zadetka.

35. minuta: Gostiteljice ponovno do priložnosti, žal je ponovno zmanjkal zaključek.

40. minuta: Prosti strel je izvedla Ana Milović, a stresel se je samo okvir gola.

45. minuta: Priložnost za Murašice. Po Špeli Kolbl je sedaj imela priložnost tudi Josilene, žal tudi tokrat brez zadetka.

70. minuta: Priložnost za gostje, vendar je žoga odletela mimo vrat.

71. minuta: GOOOL! Za Muro je zadela Noelle Vilčnik. 1:0

74. minuta: Prosti strel za Ljubljančanke. Brez zadetka, ostaja 1:0.

Konec tekme.

Murašice so v Fazaneriji prišle do zmage z 1:0. Derbi je v 71. minutu z odličnim strelom iz roba kazenskega prostora odločila Noelle Vilčnik.

Mura Nona ima po današnjem slavju na vrhu lestvice 15 točk s petih tekem, medtem ko je Olimpija doživela prvi poraz in tako ob tekmi več tudi ostaja pri 15 točkah.