16.9.2023

Danes je bila v Fazaneriji v Murski Soboti odigrana tekma 8. kroga PLT, kjer je Mura gostila Bravo. Srečanje se je končalo z delitvijo točk 1:1.

NŠ Mura - NK Bravo 1:1 (1:0)

(Jurišić v 6. min, Štor v 79. min)

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Začetna enajsterica NK Bravo:

Sodniki: Mihael Antič, Tadej Jug, Marjan Kužnik.

Po reprezentančnem premoru in dobrodelnem spektaklu včeraj v Stožicah se danes na zelenice vračajo tudi slovenski prvoligaši. Osmi krog Prve lige Telemach prinaša tako tudi prvo tekmo črno-belih pod taktirko novega trenerja Vladimirja Vermezovića.

Tri poraze in dve zmagi so v zadnjih petih tekmah spisali Prekmurci. Po zadnjem porazu proti Olimpiji sedaj v Fazanerijo prihaja še drugi ljubljanski prvoligaš. V kakšni luči se bo predstavil novi strateg črno-belih in ali bo šok terapija delovala, da se bodo prvaki iz leta 2021 vendarle prebudili?

Začetek tekme.

6. minuta: GOOOL! Vodstvo Mure. Roko Jurišić se je pred vratarjem rahlo dotaknil žoge in ji dovolj spremenil smer, da je končala v golu. 1:0

11. minuta: Rdeči karton je prejel Leard Sadriu. Muraši igrajo sedaj z igralcem manj.

13. minuta: Iz prostega strela je pomeril Janjić, vendar je njegov strel zletel naravnost v roke Klemna Mihelaka. Ostaja 1:0.

21. minuta: Rumeni karton je prejel Almin Kurtović.

30. minuta: Nemanja Jakšić je prišel do strela, gosti ostajajo brez zadetka.

33. minuta: Vratar Mure je uspešno obranil poskus s prostega strela.

Konec prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa.

47. minuta: Nekaj menjav pri obeh ekipah.

56. minuta: Bravo stopnjuje pritisk. Martin Pečar je pomeril proti golu, vendar previsoko.

69. minuta: Priložnost za Muro. Dardan Shabanhaxhaj streljal proti praznemu golu, vendar je poslal žogo čez vrata.

70. minuta: Ponovno menjave.

71. minuta: Poskusil je Klemen Trdin, a streli po sredini in po tleh Mihelaka ne vznemirijo več.

74. minuta: Še ena priložnost za Muro. Poskus Amadeja Maroše žal ni končal v mreži.

79. minuta: GOOOL! Štor je poskrbel za izenačenje Brava. 1:1

81. minuta: Rumeni karton je prejel Rok Maher.

88. minuta: Rumeni karton je prejel Žan Trontelj.

Konec srečanja.

Mura bo v 9. krogu prihodnjo soboto gostovala v Rogaški Slatini, Bravo pa bo gostil Olimpijo.