Beltinčani po zmagi na vrhu lestvice

30.9.2023

V petek, 29. septembra, je bila Na Stadionu Portoval v Novem mestu odigrana tekma 11. kroga 2. SNL, med Krko in Beltinčani. Žuti so zmagali 0:2 in se povzpeli na prvo mesto na lestvici.

KRKA - BELTINCI KLIMA TRATNJEK 0:2 (0:1)

Krka: Čadež, Blaževski (od 78. Kovačič), Mešanović, Milanović, Bedek, Hodžić, Krznarić, Maksimović (od 78. Radovič), Marković (od 54. Medle), Perić (od 62. Dervišević), Gliha (od 54. Kancilija).

Beltinci: Moćić, Težački, Zorman (od 58. Vodeb), Kosić (od 79. Leban), Pihler (od 80. Bujan), Štrakl, Sočič, Kralj (od 79. Emruli), Nerguti (od 80. Vodeb), Kaučič, Rantaša.

Strelci: 0:1 Pihler (29.), 0:2 Kosić (73./11m)

Rumeni kartoni: Sočič, Mešanović, Hodžić.

Število gledalcev: 200.

Beltinčani so imeli v 17. minuti veliko priložnost, ko je Kosić z odlično podajo na drugi strani igrišča našel Rantašo, ki je poslal predložek, Nerguti pa je z glavo za las zgrešil vrata. V 29. minuti je predložek z desne strani unovčil Pihler, ki je z bližine Beltinčane popeljal v vodstvo 0:1. V 39. minuti je Krka imela priložnost za izenačenje, ko je po kotu prišla do strela , a je vratar Moćić preprečil gol.

V 71. minuti izjemna priložnost za Krko. Domači napadalec je prišel sam pred Moćića, ki se je ponovno izkazal z odlično obrambo. Minuto kasneje so žuti iz najvišje kazni povišali vodstvo. Z enajstih metrov je natančno streljal Kosić za 0:2.

Beltinčani so dobili pet od zadnjih šestih tekem, vmes so remizirali zgolj z Nafto, na desetih tekmah letošnje sezone pa so izgubili zgolj s tedaj vodilnimi Grosupeljčani. V 12. krogu tekmovanja se bodo Beltinčani v soboto, 7. oktobra, doma pomerili z Bistrico.