Beltinčani z zmago proti Bistrici ostajajo vodilni na lestvici

7.10.2023

V Športnem parku Beltinci je bila danes, 7. oktobra, odigrana tekma 12. kroga 2. SNL. Beltinčani so gostili Bistrico in slavili 3:0, tako še naprej ostajajo vodilni na lestvici.

Beltinci Klima Tratnjek - Kety Emmi&Impol Bistrica 3:0 (2:0)

ND Beltinci: Moćić, Težački, Zorman (od 80. Vodeb), Kosić (od 74, Bujan), Pihler (od 80. Dvoršak), Štrakl, Sočič, Kralj (od 74. Emruli), Nerguti, Kaučič, Rantaša (od 80. Leban).

NK Kety Emmi & Impol Bistrica: Župić, Rozman (od 46. Križnik), Zajšek, Vidmar, Bračko, Martinčič, Borovnik, Pesjak (od 73. Kuliš), Krupić, Kuliš (od 61. Nwoga), Frešer (od 46. Gobec).

Strelci: 1:0 Filip Kosić (30.), 2:0 Luka Sočič (34.), 3:0 Filip Kosić (69./11m)

Rumeni kartoni: Nerguti, Krupić, Vidmar, Sočič, Zajšek.

V Beltincih je v 30. minuti pred 500 gledalci v vodstvo domače popeljal Kosić, ki se je izkazal z natančnim strelom z razdalje. Že tri minute kasneje je po podaji Pihlerja natančno meril Sočič in poskrbel za povišanje vodstva.

Kralj je v 69. minuti priboril enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Kosić in žute popeljal do vodstva 3:0. V 72. minuti se je izkazal vratar Moćić, ki je branil strel iz enajstih metrov. Beltinčani s 26. točkami ostajajo vodilni na lestvici.

Beltinčani v 13. krogu tekmovanja odhajajo na gostovanje v Ljubljano, kjer se bodo v nedeljo, 15. oktobra, pomerili z Ilirijo.