Visoka zmaga Nafte v Velenju

9.10.2023

V nedeljo, 8. oktobra 2023, je bila na Mestnem stadionu Ob jezeru v Velenju odigrana tekma 12. kroga 2. SNL, med ekipama Rudar Velenje in Nafta 1903.

NK Rudar Velenje - NK Nafta 1903 1:5 (0:2)

NK Rudar Velenje: Biuk, Dajčman, Plantak (od 64. Redzic), Majcenovič (od 46. Džumhur), Harbaš (od 46. Pešić), Florjanc, Preljevic, Matjašič, Panić (od 77. Bloudek), Djukić (od 68. Bakula), Munić.

NK Nafta 1903: Nemeth, Vuica, Erniša, Bončina (od 69. Igrec), Oštrek (od 69. Cener), Novinič (od 77. Čuček Bezjak), Sebestyen, Pigac, Paljk (od 59. Dinnyes), Rebernik (od 69. Polić), Urh.

Strelci: Strelci: 0:1 Urh (20.), 0:2 Oštrek (24.), 0:3 Bončina (48.), 1:3 Džumhur (50.), 1:4 Oštrek (59.), 1:5 Pigac (83.).

Število gledalcev: 500

Lendavčani so v prvem polčasu v Velenju dosegli dva zadetka. V 20. minuti je bil uspešen Blaž Urh, ki je modro-bele popeljal v vodstvo, štiri minute kasneje, v 24. minuti, pa je za povišanje vodstva na 2:0 poskrbel Stjepan Oštrek.

V 48. minuti je Nafta še povišala vodstvo, za 0:3 je zadel Toni Lun Bončina. Domači so z zadetkom Džumhurja v 50. minuti znižali prednost, ki pa ni trajala dolgo. Stjepan Oštrek je v 59. minuti še drugič na tekmi zadel. Končni rezultat 1:5 pa je v 83. minuti postavil Silvio Pigac.

Lendavčani se bodo v 13. krogu tekmovanja v nedeljo, 15. oktobra, doma pomerili z ekipo Triglav iz Kranja. V sredo, 11. oktobra, pa bodo v Grosupljem odigrali preloženo tekmo 10. kroga.