12.11.2023

V nedeljo, 12. novembra, je bila na Stadionu Stožice odigrana tekma 16. kroga PLT, med Olimpijo in Muro. Črno-beli so bili kljub številnim priložnostim in dobri obrambi vratarja Mihelaka poraženi v končnici tekme.

NK Olimpija Ljubljana - NŠ Mura 1:0 (0:0)

(Elšnik v 92. min)

Začetna enajsterica NK Olimpija Ljubljana:

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Sodniki: Matej Jug (glavni sodnik), Matej Žunič (1. pomoč), Tadej Jug (2. pomoč), Denis Halilović (4. sodnik), Slavko Vinčić (5. sodnik), Alen Bubek (6. sodnik). Delegat: Slavko Režonja.

Olimpija pred novembrskim reprezentančnim premorom gosti še soboško Muro. Črno-beli želijo po domači zmagi proti Aluminiju še drugič v sezoni povezati dve zmagi, zmaji pa so v prvenstvu nazadnje premagali vodilne Celjane, v četrtkovem večeru pa so dočakali tudi zmago v skupinskem delu UEFA Evropske konferenčne. Mura po preboju med prvoligaše še ni slavila zmage v Stožicah, ob petih porazih pa je v Ljubljani petkrat iztržila neodločen rezultat. Kakšen bo današnji izplen?

Začetek tekme.

1. minuta: Priložnost za Muro. Do strela je prišel Brkić, nato je poskusil še Maroša. Obakrat so bili branilci Olimpije uspešni.

2. minuta: Še ena priložnost za Muraše. Jurišić je dobro podal iz kota, Leard Sadriu je nehote blokiral žogo. V uvodnih minutah so si črno-beli priigrali štiri podaje iz kota.

5. minuta. Priložnost za Olimpijo. Mihelak je z izjemno obrambo preprečil, da bi žoga Posavca končala v golu.

26. minuta: Shabanhaxhaj je podal do Jurišća, ki mu ni uspelo premagati vratarja Olimpije. Ostaja 0:0

Konec prvega polčasa.

Prvi polčas v Stožicah je postregel s številnimi priložnostmi, a brez zadetkov.

Začetek drugega polčasa.

46. minuta: Prva menjava na strani Olimpije. Iz igre Motika, v igro Florucz.

52. minuta: Muraši so zatresli mrežo nasprotnikov. Zadel je Maroša, a je gol zaradi prepovedanega položaja neveljaven.

58. minuta: Trojna menjava pri Olimpiji. Iz igre Silva, Posavec in Bristrić, na zelenico Sualehe, Elšnik in Nukić.

62. minuta: Za Olimpijo je zadel Nukić, a je tudi ta gol zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

67. minuta: Priložnost za Muro. Cottrell je z izjemnim strelom po odbiti žogi zadel prečko.

72. minuta: Menjava pri Olimpiji. Iz igre Pinto, v igro Fadida.

77. minuta: Menjava tudi na strani Mure. Iz igre odhajata Cottrell in Kous, v igro Jovićević in Katić.

82. minuta: Menjava pri Muri. Namesto poškodovanega Maruška v igro Kurtović.

5. minut dodatka

90+1 minuta: Rumen karton si je prislužil Brkić.

92. minuta: Manjave pri Muri. Namesto Maroše v igro Spasojević, Brkića je zamenjal Turudija.

92. minuta: GOL! V sodnikovem podaljšku je Elšnik z glavo premagal Mihelaka. 1:0

96. minuta: Mrežo Murašev je zatresel še Rui Pedro, vendar je bil gol zaradi prekrška razveljavljen.

97. minuta: Rumen karton je prejel Sadriu.

Konec tekme.

V 17. krogu tekmovanja se bo Mura 2. decembra v gosteh pomerila z Bravom.

12.11.2023 ob 19:22 lepec gost

Evo ga pušanac....beton mešalci bodo spet popušili........

9 1 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      • gost
        12.11.2023 ob 19:26 lepec gost

In potop!!!!! Bravo filozofi in beton mešalci. Jebite si mater!!!!! Marš v 2. ligo!!!!!

7 3 Prijavi neprimerno vsebino
      • gost
        12.11.2023 ob 22:49 Viki gost

Bilo kwri trener je igralci aut..uh gledo igralca olimpije namesto ka bi preprečil podajo.in drugi butl na desni roke na hrbet..in gleda bo predlozek..ali ne ja skoci k njemu in brcni zogoo..amateri bles.ite 2 ligoo

3 0 Prijavi neprimerno vsebino
      12.11.2023 ob 19:27 lepec gost

7 5 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      12.11.2023 ob 19:29 gost

Škoda, niso bili slabi. Priložnosti bo pač treba izkoriščati in biti bolj prijateljski s sodniki. Pri Olimpiji to znajo.

14 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      • gost
        12.11.2023 ob 19:39 AAAAAAAAAAAAA gost

Tak je nej so bilij slabi, Olimpija či jin ne bi tak soudili bi mejla telko točk kak Mura. No gnes je Jug soudo odlično.

5 4 Prijavi neprimerno vsebino
      • gost
        12.11.2023 ob 22:52 Viki naj gledajo keyna..Halanda nemre z 2m nikak luhtati naßi v igralca butli brsnejo ne pod prečko ojoj butlii gost

0 0 Prijavi neprimerno vsebino
      12.11.2023 ob 19:41 gost gost

NE MENJA SE KO GRE VSE PO NAČRTU 3 MINUTE BI VZDRŽALI NEZNANJE CELEGA VODSTVA SLAVIC NEZNA NIŠTA ŠKODA

12.11.2023 ob 19:45 Lendavčan gost

Točno tako!!! Infrastruktura je postavljena, denar je, Nafta bo prezimila na 1. mestu primerno se bo še okrepila in zagotovo bo prva. Ahhhh mojstri balinanja pa sledil bo krčevit boj za obstanek!

12 2 Prijavi neprimerno vsebino
    9. gost
      12.11.2023 ob 19:43 STRIC PUJS SOR RAJBAR GONI SE V TRI P MAT gost

Olimpija špila v evrope pa so že malo zmantrane ale Muraše nebren razmete so spočite nebrejo pa tudi nevejo date gola Ge jen je kondicija ka delajo sploj na treninge bluze so v drugo ligo tan jin je mesto ker ta uprava pojma nema so za en velke kurac magarce goričke nesposobne Zdaj de prej velke strokovnjak za nogomet soor Rajbar zacugnjene zazijdo gol tan ge de brano tej najboukše golman Murene ka nede dobivo telko golof drugače prave nejde

5 5 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      • gost
        12.11.2023 ob 20:34 gost

Žalostno, da Pomurec objavlja take komentarje, ki vsebujejo žaljivo, sovražno vsebino do določenih oseb, da o pismenosti ne govorimo.

12 3 Prijavi neprimerno vsebino
    10. gost
      12.11.2023 ob 19:46 Lendavčan gost

4 5 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      • gost
        14.11.2023 ob 19:51 gost

Tij se samo pameten delaš nerazmeš baš ništa ščej bite pameten pa ti ne grata ja mamo osnovno šolo končano če te zanima Razmeš tij moj k

11. gost
      12.11.2023 ob 20:18 Mijo gost

Prvo nagnati rajbarjaaaa. Pojma nima in tripije,sadrije itddd.cigane pripelat ki bojo oblekli črno beli dres z srcem.kje so Baranje ceneri sarkezi to je bila nk.mura sramota sram vas bodi.

9 2 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      • gost
        13.11.2023 ob 9:39 kilonja gost

Ja pa Strojanove obavezno, oni bodo kuhali ježji golaž pa avte "pazili" med tekmami :) .

1 0 Prijavi neprimerno vsebino
    12. gost
      12.11.2023 ob 20:23 TELE OD TRENERA gost

Kakšo tele moraš biti, ka v podaljšku tekme, zadnje 3 minute, zamenjaš 2 igralca iz ekipe, ki se je do sedaj odlično branila, jes celo mislim ka je to diverzija tega vašega srbina Vermezoviča, ker druge pametne razlage ni, ženite si ga v 3 krasne. Zakaj ne brani Raduha, ki je dosti boljši od tega konja.

11 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    13. gost
      12.11.2023 ob 20:24 Kume gost

Rajbar odidi že enkratttt.kje si igral nogomet od kod izkušnje? Hočemo Rome v NK.muri cener Chris sarkezi Marinko Dejan baranja Simon baranja Adamo baranja legendeee halo že enkrat odprite oči.brez Romov ni NK.mure.

7 6 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      • gost
        13.11.2023 ob 9:40 kilonja gost

Saj pa je pol tribun ciganov kaj vas ni dovolj ? Zdaj bi še igrišče zasedli ali kaj ? ;) .

2 1 Prijavi neprimerno vsebino
    14. gost
      12.11.2023 ob 20:24 DAJMO BELTINCI gost

MURAŠI POGLEDNITE SI LESTVICO: 1. BELTINCI 36 2. NAFTA 36 Potem dugo dugo nikogar pa potem GORICA 28 Jau, da vkup pridemo z Muro v pokali kak vam gor včesnemo.

11 4 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      • gost
        12.11.2023 ob 20:37 gost

včesnete vij žuto tikev samo lejko, vej pa nej se veseliti preveč ka tak nemate pejnez za prvo ligo srmačeki glede pokala pa komat lejko prijdemo skuper pa mo vidili što de baokši

1 3 Prijavi neprimerno vsebino
      • gost
        12.11.2023 ob 20:43 Lendavčan gost

Že trepečete, ker vam bodo turbaši pokazali kako se igra nogomet!!!!! Revčki betonski mešalci, posrani, drislonje.

12.11.2023 ob 20:47 bugdej gost

vsi, keri pijšete gnes grdo o muri, pa keri še baote, pijsali ste vsi velki bedaki nevzgojeni mura si gnes nej poraza zaslužila so se borili za čarno bejli dres, pač nej bilao sreče. žutin, pa plavin, pa telko, samo nej se preveč vesliti, ka itak pve lige nete vidili žuti, nemate pejnez, plavi pa majo mađarsko politiko ka nemrejo gor!

8 4 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      • gost
        12.11.2023 ob 22:18 ZA bugdej gost

Če ne veš v nogometi štejejo goli nej umetniški vtis, samo Mura nema ne enega ne drugega igralci lejčejo kak zmešani samo od tega nobene koristi ker so tehnično zelo daleč od Olimpije. Ka se pa žutih Beltinec tiče, ne biti nevoščljiv, sponzori od Mure bodo pač prišli k Beltincam, ker v vrečo brez dna kot je Mura več ne dajo denarja. Pa Prekmurci hočemo gledati nogomet in igralce ki bodo za svoj klub špilali z srcem, do zadnjega diha, tega v Muri nimate, ker jebe se tem vašim balkancem za Muro malo se prepričaj kak so dobro plačani za to sranje IN SPONZOROM Mure je tega zadosti NE DAJO VEČ PEJNEZ. Pogovori Beltinec za pejneze že potekajo, tako da ne skrbite tudi igralci bodo prišli okrepit ekipo že to zimo 2 sigurno od Mure, da ne bom pisal imena, so pa domačini balkancev ne rabimo.

4 1 Prijavi neprimerno vsebino
    17. gost
      12.11.2023 ob 22:01 BELTINCI 1. LIGA gost

Nej biti nevoščljivi muraši, bodo pač ti sapozori ka zdaj v Muro mečejo velke pejneze, pa od tega nobene koristi, PRIŠLI V BELTINCE pogovori že potekajo tak da ne bo problema. Pa prekmurskimi narodi je že zadosti ta Mura in njihov vaterpolo, nočejo več gledati srbinov, šiftarjev, bosancev in to balkansko bando. NAROD HOČE GLEDATI DOBER NOGOMET GE SE IGRA SRCEM, TEGA V SOBOTI NIKOLI NISTE IMELI IN NE BOSTE IMELI.

• gost
        13.11.2023 ob 4:45 lepec gost

Radio Slovenija1 v zgodnjih jutranjih poročilih poroča o nemirih, ki so izbili v Hrastovcu in sicer zaradi včerašnjega ogleda preko TV tekme med betonskimi mešalci in Olimpijo. Nemiri še kar potekajo, poročajo o nekaj smrtnih žrtvah, hudo ranjenih in upajo, da se bodo nemiri polegli in v bodoče bodo prepovedali spremljanje tekem betonskih mešalcev.

18. gost
      12.11.2023 ob 22:06 gost

RAJBAR VZEMI ŠE KUZMIČA S SEBOF IZ NAŠE SVETINJE!!!! ŠKODA BESED ZA VAJ!!!!

4 3 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    19. gost
      12.11.2023 ob 22:52 Pohorčan gost

Ke te tou????? Jas mislen ka je Nafta prava perspektiva tak provije moje prijateli kere se razmejo v fusbal. Provejo ka je mura velko sranje.

4 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    20. gost

21. gost

2 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    22. gost
      13.11.2023 ob 5:04 lepec gost

Sedaj izredna novica na Radio Slovenija1 da so izbili tudi nemiri na Dobu in to vse zaradi ogleda tekme betonskih mešalcev proti Olimpiji. Uprava zapora Dob celo razmišlja o skrajnem ukrepu in sicer vložitvi zahtevka prepovedi igranja betonskih mešalcev - ker posledice ob gledanju le teh oz. po tekmi so skrajno nepredvidljive. Skratka lahko SRAMOTA ZA PREKMURJE!!!!

2 1 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    23. gost
      13.11.2023 ob 5:05 lepec gost

Sedaj izredna novica na Radio Slovenija1 da so izbili tudi nemiri na Dobu in to vse zaradi ogleda tekme betonskih mešalcev proti Olimpiji. Uprava zapora Dob celo razmišlja o skrajnem ukrepu in sicer vložitvi zahtevka prepovedi igranja betonskih mešalcev - ker posledice ob gledanju le teh oz. po tekmi so skrajno nepredvidljive. Skratka lahko samo rečemo SRAMOTA ZA PREKMURJE!!!!

13.11.2023 ob 6:41 KRIŽEVČAR gost

TI IGRALCI KOT SO KOUS,MARUŠA, MARUŠKO NE SODIJO NK MURO IN ŠE NAKATERI.......SRAMOTA.

27. gost
      13.11.2023 ob 7:27 gost gost

GOSPODA NA KLOPI NE MENJA SE 3M PRED KONCEM GLEDATE KAJ V EVROPO NAJEBAJ LIVERPUL MENČESTER NEJ DOLGO NAZAJ VSAKA ŠOLA KOŠTA GOLMANA NA KLOP VČERAJ JE PLAVAL RADUHA JE BOLJŠI TRENERU ULTIMAT Z SODELAVCI USPEH ALI ADIJO

28. gost
      13.11.2023 ob 8:28 gost

Dejstvo je,da ni vec slučajnost da mura tocke izgublja v 90 minuti,enostavno kondicija in kvaliteta sta pri.ankljaj te mure....mura ni imela tak slabe wkipa zadnjih 5 let sigurno...dejstvo je,da bo težka borba za obstanek...padla je mura v 2 letih za 3 stopničke...od prvaka do bedaka...res neverjwtno..lak so zavozili to muro...publike vse manj,sponzorjev vse manj....beda...sami izgovori o neki perspektivu....jebeš ti perspektivo če nega rezultatov...točk...nikoga v soboti ne zanima 6,7 mesto....mene nega na tekmah.že celo letošnjo sezono ker me taka mura ne zanima...nekdo je kriv za tako muro....z rogaško bo borba za dodatne kvalifikacije...beltinci in nafta v tem trenutku boljšivi ekipi od mure...treba to priznati...kaj bodo zdaj opet 2 tedna trenirali???olimpija v četrtek tekma. In so to muro pretekli v 2 polčasu...rrs nevetjetno...sploh se me rabi trenirati vsak dan...v teh 2 tednih bosta dovolj 2 treninga za to kar se pokaže na igrišču...

4 1 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    29. gost
      13.11.2023 ob 8:55 gost gost

MENJAVE SO KRIVE PA ČE HOČETE ALI NE VSE JE ŠLO DOBRO ZA TOČKO POTEM PA GOLMAN PLAVA TAKOJ NA KLOP BASTA V FAZANARIJO BEŽAT KOT NEKOČ

3 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    30. gost
      13.11.2023 ob 11:50 gost

Vermezović je v Muri z razlogom. Razjebati kolk se le da klub. Take menjave na koncu tekme ne naredi niti največji amater.

31. gost
      13.11.2023 ob 19:39 GRAD gost

Tou že ge dugo pišen ka ta golman Mihelak neje za prvo postavo Ampak ten veljakom to tako paše in nešče ga forsejra ka mora branete katastrofa

1 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    32. gost
      13.11.2023 ob 21:03 gost

Glede toga, kelko zicerov reši Mihelak nemremo kriviti njega za poraze, on je eden boljših golmanov pri nas, obramba nam šepa od gda nega malega Cipota..pa še nešternih.

33. gost
      14.11.2023 ob 8:52 Seljo gost

Proti Aluminiji je tudi menjal v sodniškem dodatku, pa je sodnik zaradi menjavo podaljšal podaljšek in so nam lepo v zadnji sekundi dali gol. Sreča je bila, ka je bil ofsajd ali to bi moralo trenera nekaj naučiti, pa ga je nej. Muri tokrat ne moremo očitati, da se niso borili ali da so kondicijsko padli. Imeli so več streov na gol in prilik. Ekipa se je dobro branila in Olimpija vse do menjav v podaljšku ni bila pretirano nevarna. Z manjavami se je porušila koncentracija in nastala je zmešnjava, mi je botrovala slabšemu pokrivanju. Ka se Mihelaka tiče, vsak golman ima dobre in slabe momente. Vsaj na toj tekmi je imel več dobrih in je branil kar nekaj zicerov. Tekmo ni zajebal Mihelak ampak trener!

34. gost
      14.11.2023 ob 8:57 Seljo gost

Pa še to. Očitno Vermezovič ne ve, da sodnik z vsako menjavo v sodniškem dodatku tekmo zagotovo podaljša, ker jo po pravilih mora. Dosti pametneje bi bilo nabijati žogo in krasti čas z manjšimi prekrški, daljšimi izvajanji auta itd. Zaradi takšnega početja redko kateri sodnik podaljša tekmo, ker je to pač del igre.

35. gost
      14.11.2023 ob 20:07 gost

Ta Mihelak ima že predolgo slabe dneve in gdo pravi da je on med bolšimi potem res lahko greste samo v drugo ligo Če je vaše mišlenje takšno potem ni čudo da so rezoltati takšni kakršni pač so Žalost od žalosti od obrambe do golmana

36. gost
      14.11.2023 ob 20:21 Lendavski nadvojvoda(original) gost

Nikjer,v nobenem cirkusu ni po Evropi takih,kot so pri Muri,takih kmetavzarjev ,cigojnerjev,takih Vougruv,take bede,tega ni.