Mura na Fazaneriji premagala Rogaško

7.12.2023

Nogometaši Mure so v 18. krogu Prve lige Telemach na Mestnem stadionu Fazanerija gostili Rogaško. Z rezultatom 3:1 so proti zadnjeuvrščenim na lestvici osvojili tri točke.

NŠ Mura - NK Rogaška 3:1 (1:1)

(Gradišar v 7. min, Shabanhaxhaj v 15. min; Jovićević v 54. min, Maroša v 80. min)

Mura: Mihelak, Sadriu, Cottrell, Morris, Maruško, Tripi, Ščernjavič (od 73. Turudija), Trontelj, Brkić (od 46. Maroša), Jovićević (od 73. Kurtović), Shabanhaxhaj (od 73. Domjan).

Rogaška: Vodišek, Pirtovšek (od 76. Satchwell), Mihalić, Rantuša Lampreht, Thalisson (od 84. Braut), Čuić, Benedičič (od 84. Kantužer), Majcenić, Korošec, Gradišar (od 88. Marcius), Kregar (od 46. Andrejašič).

Strelci: 0:1 Gradišar (8.), 1:1 Shabanhaxhaj (15.), 2:1 Jovićević (54.), 3:1 Maroša (80.).

Rumeni kartoni: Ščernjavič; Mihalić, Korošec, Čuić.

Rdeči karton: Mihalić (45.).

Gostje so v 7. minuti izkoristili podajo iz kota. Gradišar je bil sam pred vrati in brez težav zadel z glavo. Črno-beli so po lepi akciji in zadetku Shabanhaxhaja izenačili v 15. minuti. V končnici prvega polčasa si je Mihalić prislužil rumeni karton. Ker je bil to njegov drugi na tekmi, je bil izključen. Prvi polčas se je končal z rezultatom 1:1.

V 54. minuti so Muraši izkoristili številčno premoč. S pomočjo vratnice je po podaji Shabanhaxhaja zadel Jovićević. V 80. minuti je Maroša še povečal prednost črno-belih. Tekma se je končala z rezultatom 3:1.

Mura bo v nedeljo, 10. decembram na Mestnem stadionu Fazanerija gostila Domžale.