24.1.2024

Črno – beli so se danes v Turčiji na tretji pripravljalni tekmi pomerili s poljskim prvakom Raków Częstochowa in zmagali 1:0.

Raków Częstochowa - Mura 0:1 (0:0)

(Cottrell v 60. min)

Muraši so tekmo začeli v postavi Raduha, Kous, Maruško, Sadriu, Proleta, Ščernjavič, Brkić, Cottrell, Antolin, Jovićević in Maroša.

Zaradi poškodbe Jovićevića je v 12. minuti v igro vstopil Luka Turudija. V 35. minuti je Trontelj na igrišču zamenjal Ščernjaviča. Prvi polčas se je končal brez zadetkov.

Za vodstvo Mure je v 60. minuti zadel Cottrell. Antolin je ukradel žogo na polovici nasprotnika, podal do Kousa, ta v sredino do Cottrella, ki je z natančnim strelom zabil za končni rezultat 1:0.

V 68. minuti so v igro vstopili Šumenjak, Katić, Dobrovoljc, Pucko, Kurtović, Saitoski, Spasojević in Kasalo.

Na današnji tekmi je Muraše spodbujal tudi njihov nekdanji napadalec Mirlind Daku.

Tekmo si lahko ogledate na spodnji povezavi:

Za Muraše je bila to tretja pripravljalna tekma. Minulo soboto so na prvi pripravljalni tekmi izgubili proti Veležu iz Mostarja z 1:2, v torek na drugi pripravljalni tekmi pa klonili 1:3 proti ekipi Kisvárda FC iz Madžarske. Nogometaše Mure v Turčiji čakata še dve pripravljalni tekmi, in sicer se bodo pomerili še z ekipo TS Galaxy F.C. iz Južnoafriške republike in ekipo FC Arsenal Tula iz Rusije.